Ritimsiz ve uyumsuzdu

Fatih Terim, Kayserispor maçı 11'inden 8 oyuncuyu rotasyona sokunca Alanya karşısında uyumsuz bir Galatasaray izledik. 4-6-0 oyun anlayışıyla sahada yer alan sarı-kırmızılı futbolcular bireysel becerilerini ön plana çıkarmaya çalıştılar.

G.Saray santrfor sistemiyle oynasaydı Alanya savunmasının göbeğindeki Tzavellas-Coulker ikilisi bu kadar rahat edemezdi. Alanyaspor dersini o kadar iyi çalışmış ki Galatasaray'a geniş alan bırakmadı. Çok koşarak Lemina ve Belhanda başta olmak üzere tüm Galatasaraylı oyuncuların geçiş oyununa izin vermediler.
Bu kadar derin rotasyon gerekli miydi? Ben Galatasaray'ın kupayı ikinci plana ittiğini düşünmüyorum. Ancak birbirleriyle oynama alışkanlığı olmayan oyunculardan kurulu Galatasaray sahada dilsiz, ritimsiz ve lidersiz bir görüntü çizdi.
Belhanda; Lemina'nın tüm oyun düzenini bozdu. Faslı futbolcu, oyunun hep kendisi üzerinden oynanmasını istiyor.
Belhanda'nın bu bencilliği hem Lemina'ya hem de takıma ciddi zarar verdi.
Erol Bulut, Terim gibi derin bir rotasyona gitmedi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Evde kal hastanede kalma 02 Nisan 2020 | 7 Okunma Terim kritik kararın eşiğinde 27 Mart 2020 | 276 Okunma Play-Off açıklamasını çok saçma buluyorum 23 Mart 2020 | 232 Okunma Belhanda olmadı 16 Mart 2020 | 103 Okunma Teşekkürler Başakşehir 13 Mart 2020 | 157 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar