Ritimsiz ve uyumsuzdu

Fatih Terim, Kayserispor maçı 11'inden 8 oyuncuyu rotasyona sokunca Alanya karşısında uyumsuz bir Galatasaray izledik. 4-6-0 oyun anlayışıyla sahada yer alan sarı-kırmızılı futbolcular bireysel becerilerini ön plana çıkarmaya çalıştılar.

G.Saray santrfor sistemiyle oynasaydı Alanya savunmasının göbeğindeki Tzavellas-Coulker ikilisi bu kadar rahat edemezdi. Alanyaspor dersini o kadar iyi çalışmış ki Galatasaray'a geniş alan bırakmadı. Çok koşarak Lemina ve Belhanda başta olmak üzere tüm Galatasaraylı oyuncuların geçiş oyununa izin vermediler.
Bu kadar derin rotasyon gerekli miydi? Ben Galatasaray'ın kupayı ikinci plana ittiğini düşünmüyorum. Ancak birbirleriyle oynama alışkanlığı olmayan oyunculardan kurulu Galatasaray sahada dilsiz, ritimsiz ve lidersiz bir görüntü çizdi.
Belhanda; Lemina'nın tüm oyun düzenini bozdu. Faslı futbolcu, oyunun hep kendisi üzerinden oynanmasını istiyor.
Belhanda'nın bu bencilliği hem Lemina'ya hem de takıma ciddi zarar verdi.
Erol Bulut, Terim gibi derin bir rotasyona gitmedi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İptal edilen gol verilmeliydi 17 Şubat 2020 | 325 Okunma Atan ve tutan takım kazandı 15 Şubat 2020 | 46 Okunma Maçın en kötüsü hakemdi 13 Şubat 2020 | 164 Okunma Galatasaray’da Emre Akbaba farkı 10 Şubat 2020 | 143 Okunma Ritimsiz ve uyumsuzdu 06 Şubat 2020 | 93 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar