Ritimsiz ve uyumsuzdu

Fatih Terim, Kayserispor maçı 11'inden 8 oyuncuyu rotasyona sokunca Alanya karşısında uyumsuz bir Galatasaray izledik. 4-6-0 oyun anlayışıyla sahada yer alan sarı-kırmızılı futbolcular bireysel becerilerini ön plana çıkarmaya çalıştılar.

G.Saray santrfor sistemiyle oynasaydı Alanya savunmasının göbeğindeki Tzavellas-Coulker ikilisi bu kadar rahat edemezdi. Alanyaspor dersini o kadar iyi çalışmış ki Galatasaray'a geniş alan bırakmadı. Çok koşarak Lemina ve Belhanda başta olmak üzere tüm Galatasaraylı oyuncuların geçiş oyununa izin vermediler.
Bu kadar derin rotasyon gerekli miydi? Ben Galatasaray'ın kupayı ikinci plana ittiğini düşünmüyorum. Ancak birbirleriyle oynama alışkanlığı olmayan oyunculardan kurulu Galatasaray sahada dilsiz, ritimsiz ve lidersiz bir görüntü çizdi.
Belhanda; Lemina'nın tüm oyun düzenini bozdu. Faslı futbolcu, oyunun hep kendisi üzerinden oynanmasını istiyor.
Belhanda'nın bu bencilliği hem Lemina'ya hem de takıma ciddi zarar verdi.
Erol Bulut, Terim gibi derin bir rotasyona gitmedi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Belhanda’nın kaptanlığı doğru 25 Ekim 2020 | 78 Okunma Muslera çabuk dön 20 Ekim 2020 | 185 Okunma Cengiz 11’de başlamalıydı 12 Ekim 2020 | 163 Okunma Bu beraberlik öz güven getirir 08 Ekim 2020 | 112 Okunma TFF, harcamaları kontrol etmeli 07 Ekim 2020 | 176 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar