Kahroldum...

MESLEK hayatım boyunca kulüpler ve milli takım düzeyinde NBA dahil sayısız basketbol maçı izledim. Dev turnuvaları yerinde takip ettim. Son dakikalarda atılan basketlerle yaşanan sevinçlere ve üzüntülere tanık oldum.

Türk Milli Takımı'nın, Amerika'ya karşı kaybettiği böyle bir maça hiç tanık olmadım. Amerika'ya karşı ilk kez bu kadar dev bir fırsat ayağımıza kadar geldi. Ama biz ne yaptık; elimizin tersiyle ittik.

Amerikalılara salonu dar edeceğimize biz dahil dünyada hiçbir ülke ihtimal bile vermezdi. Kafa kafaya oynadık. Mücedeleden yılmadık. Okyanusları geçtik, derede tökezledik. Bu yenilginin nedeni asla şansızlık ve beceriksizlik değil. Sayısız atışlara imza atan iki kaliteli isim Doğuş Balbay ile Cedi Osman'ın final atışları sırasında duygusal bir travmaya girdiğini gördüm. Yüzleri heyecandan bembeyazdı. İnanın atış halinde bedenen salondaydılar ama ruhen dağılmışlardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
G.Saray, Falcao’ya göre oynamalı 19 Eylül 2019 | 109 Okunma Radamel Falcao’dan dersler 14 Eylül 2019 | 90 Okunma İşte Taylan Antalyalı gerçekleri 09 Eylül 2019 | 118 Okunma Şenol Güneş’in yanlış tercihi! 08 Eylül 2019 | 10 Okunma PFDK VE Tahkim Kurulu başkanlarının ortak kitap yazması tesadüf mü? 07 Eylül 2019 | 32 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar