Ülkede oluşan enkazı kim, nasıl kaldıracak?

Ülkede dalga dalga yayılan yoksulluk ne yazık ki demokrasinin işlemesini daha da imkansızlaştırıyor. Bağımsız yargı meselesi sadece kurumsal bir mesele değil.

Otoriterlikle yönetilen ülkelerin ne hale geldiğini, hem kurumsal hem de toplumsal anlamda nasıl yıkım yaşadığını hepimiz biliyoruz.

Bu yıkımın tam olarak ne olduğunu anlamak için geçmişte otoriter anlayışıyla yönetilip parti devletine dönüşmüş ülkelere bakmak yeterli. 

Ne yazık ki benzer bir tahribat bizim ülkemizde de yaşanıyor.

Ekonomide, eğitimde, dış politikada, yargıda ve daha birçok alanda yaşanan ağır tahribat, demokrasiyi ayakta tutup işlerlik kazandıran kurumların birer birer yok edilmesiyle daha da ağırlaşıyor.

Kötülük, kalitesizlik, lümpenlik her alanda kurumsallaşıyor, dahası bu durumu toplum da kanıksıyor.  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Demokrasicilik oyunu ve ‘İlk seçimde gidecekler’ palavrası 05 Ekim 2020 | 426 Okunma Ülkede oluşan enkazı kim, nasıl kaldıracak? 21 Eylül 2020 | 739 Okunma Dış politikada Erdoğan’ın yanında mı durmalıyız? 14 Eylül 2020 | 2.278 Okunma İstanbul Sözleşmesi’nin iktidar çevrelerinde başlattığı kavga ne anlama geliyor? 11 Ağustos 2020 | 4.075 Okunma Ayasofya İslamcılar için neden önemli ve muhalefetin vahim yanılgısı ne? 13 Temmuz 2020 | 10.612 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar