“Zengezur Koridoru ya açılacak ya açılacak!”

Boşuna demiyoruz “can Azerbaycan” diye.Uçaktan iniyorsunuz özgün bir Türkçeyle “hoşgeldiniz” sıcaklığıyla karşılanıyorsunuz.Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden sonra...

Boşuna demiyoruz “can Azerbaycan” diye.

Uçaktan iniyorsunuz özgün bir Türkçeyle “hoşgeldiniz” sıcaklığıyla karşılanıyorsunuz.

Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden sonra, Türkiye’deymiş gibi Türkiye Türkçesiyle konuşup anlaşabildiğiniz başka bir ülke yok dünyada. Onun için “iki devlet bir millet” diyoruz.

7 Şubat’ta Azerbaycan’da Cumhurbaşkanlığı seçimleri vardı. Mevcut Cumhurbaşkanı İlham Aliyev geçerli oyların %92.1’ini alarak yeniden cumhurbaşkanı seçildi. Karabağ‘da kazanılan zaferden sonra İlham Aliyev seçimlere bir “kahraman” olarak girdi. 

Türkiye’nin de desteğiyle 30 yıl sonra yeniden özgürleştirilen Karabağ da seçimlere katıldı. Suşa’da, Hankendi’de, Hocalı’da, Laçin’de 22 bin kişi oy kullandı. Şimdi büyük çaba harcanıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan ve Sisi, katliamları durdurabilir mi? 16 Şubat 2024 | 381 Okunma DEM Parti’yi AK Parti’ye yamamaya çalışmak! İsrail’e silahlı müdahale gelir mi? 13 Şubat 2024 | 1.030 Okunma “Zengezur Koridoru ya açılacak ya açılacak!” 09 Şubat 2024 | 605 Okunma Ekrem İmamoğlu botoks mu yaptırdı? Başak Demirtaş uykularını kaçırıyor 06 Şubat 2024 | 1.711 Okunma Ak Parti; Ankara, İstanbul, İzmir’i kazanıyor ama nasıl? 02 Şubat 2024 | 4.000 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar