Reisi, Mursi, Saddam, Kaddafi, hepsi tesadüf mü?

 Birinci Dünya Savaşı’ndan önce Orta Doğu’yu dizayn etmeye başladılar. Vilayetleri, aşiretleri Osmanlı’ya isyan etmek üzere örgütlediler. Başarılı da oldular.

 Birinci Dünya Savaşı’ndan önce Orta Doğu’yu dizayn etmeye başladılar. Vilayetleri, aşiretleri Osmanlı’ya isyan etmek üzere örgütlediler. Başarılı da oldular.

Sonrasında, İngiltere, Fransa ve Rusya 1916’da Sykes/Picot gizli anlaşması ile geriye kalan Anadolu topraklarını aralarında paylaştı. 1917 devrimi ile Rusya bu gizli anlaşmadan çekildiğini açıklayınca kumpas gün yüzüne çıktı. Anadolu’yu pay edemediler.

Sonrasında, yani Osmanlı parçalandıktan sonra vaat ettikleri büyük Arap İmparatorluğu yerine küçük küçük devletçikler kurdurdular. Böylece yönetmek daha kolaydı. Bir yandan, Amerikan ve İngiliz şirketleri ile Ortadoğu’nun yeraltı zenginliklerini sömürürken, öte yandan kimin iktidarda kalacağına da onlar karar verdi. Onların kararlarının arkasında ise Amerika ve İngiltere ekonomisine, sonraki yıllarda dünya ekonomisine yön veren birkaç Siyonist aile vardı.

Yani başından beri, Ortadoğu’da alınan tüm kararların aynı zamanda İsrail’in güvenliği adına verildiğini biliyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SÜLEYMAN DEMİREL’İN YÜZÜNE NEDEN TELEFON KAPATTIM? 19 Haziran 2024 | 1.580 Okunma AK Parti-CHP ittifakı mümkün mü? MHP ittifaktan ayrılır mı? 14 Haziran 2024 | 538 Okunma Reisi, Mursi, Saddam, Kaddafi, hepsi tesadüf mü? 11 Haziran 2024 | 3.340 Okunma Suriye’yi resmen bölüyorlar Sırada hangi ülke var? 07 Haziran 2024 | 679 Okunma Fahiş fiyatçıları bitirmeden enflasyon bitirilebilir mi? 04 Haziran 2024 | 2.592 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar