Panik anketleri başladı İnce’ye kapıları kapatan İmamoğlu

Daha dün 14-28 Mayıs seçimlerinde çuvallayan anket şirketleri peş peşe, İstanbul’da İmamoğlu’nu, Ankara’da Mansur Yavaş’ı açık ara önde gösteren anketler yayınlamaya...

Daha dün 14-28 Mayıs seçimlerinde çuvallayan anket şirketleri peş peşe, İstanbul’da İmamoğlu’nu, Ankara’da Mansur Yavaş’ı açık ara önde gösteren anketler yayınlamaya başladı.

Hele biri var ki; “İstanbul’da DEM Parti aday çıkarsa bile Ekrem İmamoğlu 3.5 puan önde” diyor.Bunlar “ya sayı saymasını bilmiyor ya da hiç dayak yememiş”.

Hangi siyasi ve sosyolojik gerekçe, hangi hizmet politikası, hangi memnuniyet araştırması bu sonucu verebilir. İmamoğlu, İstanbul seçimini Cumhur İttifakının bazı stratejik hataları nedeniyle kazandı. Tepki oylarının bu seçimde de İmamoğlu’na gitmesi için hiçbir neden yok. Üstelik tepkiler bu kez İmamoğlu’na yönelmiş durumda. Murat Kurum, İmamoğlu’nun adını bile anmıyor. Projelere kilitlenmiş. “İstanbul’un sorunlarını Murat Kurum çözer” diyenler, her ankette açık ara önde çıkıyor. DEM Parti İmamoğlu’nu desteklese bile İmamoğlu’nun işi çok zor. Hele desteklemezse; kendi adayını çıkarırsa… İyi Parti adayını çoktan açıkladı. CHP İstanbul’da küskünler ordusu oluşturdu. 

Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi; Alevilerin ve Kürtlerin...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gizli FETÖ’cüler gizli PKK’lılar seçimlere göz dikti! 27 Şubat 2024 | 1.138 Okunma “Üç-beş hazımsız”dan biri Kılıçdaroğlu mu? “Kurdun dişine kan değdi” 23 Şubat 2024 | 900 Okunma Ortadoğu’da kan gövdeyi götürecek Peki Erdoğan ne yapacak? 20 Şubat 2024 | 1.501 Okunma Erdoğan ve Sisi, katliamları durdurabilir mi? 16 Şubat 2024 | 392 Okunma DEM Parti’yi AK Parti’ye yamamaya çalışmak! İsrail’e silahlı müdahale gelir mi? 13 Şubat 2024 | 1.035 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar