Meclis tamam... 28 Mayıs'ta ne olacak? Sinan Oğan ne yapacak?

Erdoğan yine kazandı.Hem de Cumhuriyet tarihinin en zor seçimlerinden birini.Evet, Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldı. Ama parlamento seçimlerinde Cumhur İttifakı ipi göğüsledi. Erdoğan, birinci turda...

Erdoğan yine kazandı.

Hem de Cumhuriyet tarihinin en zor seçimlerinden birini.

Evet, Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldı. Ama parlamento seçimlerinde Cumhur İttifakı ipi göğüsledi. Erdoğan, birinci turda yüzde 49,5 oy alarak, ikinci turun tartışmasız favorisi haline geldi. The Economist bile kapağına sabitlediği, “Erdoğan kaybedecek” manşetini kaldırdı.

Artık Meclis'te kimse, Suriye, Irak, Libya tezkerelerine “Hayır” kararı çıkaramayacak. Cumhur İttifakı zaten bunun için kazandı.

Kılıçdaroğlu artık, “Yerel yönetimlerde özerklik şartı”nı getiremeyecek. Cumhur İttifakı zaten bunun için kazandı.

Türkiye’yi şimdi kayıtsız şartsız NATO’ya teslim edemeyecekler. İMF ile yeniden masaya oturamayacaklar. S-400’leri NATO’ya veremeyecekler. İHA’lara, SİHA’lara dokunamayacaklar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan'a kazandıran, Kılıçdaroğlu'na kaybettiren; dar gelirlilere el uzatma zamanı 31 Mayıs 2023 | 1.376 Okunma Hesap 28 Mayıs'ta da müsait olmayacak gibi; Kılıçdaroğlu'nun yazdığı çek karşılıksız çıktı 27 Mayıs 2023 | 2.667 Okunma Ümit Özdağ nerede yanlış yaptı; "makarnacılar" 15 bin lira seçim rüşvetine dönüp bakmadı bile! 24 Mayıs 2023 | 3.060 Okunma "Beka" seçim kaybettirmez sandılar ve Kılıçdaroğlu neden Ecevit olamaz? 20 Mayıs 2023 | 840 Okunma Meclis tamam... 28 Mayıs'ta ne olacak? Sinan Oğan ne yapacak? 17 Mayıs 2023 | 1.484 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar