Hesap 28 Mayıs'ta da müsait olmayacak gibi; Kılıçdaroğlu'nun yazdığı çek karşılıksız çıktı

Kurgu meşhurdur bilirsiniz.Cebinizde beş kuruş yoktur. Lüks bir galeriye gider son model bir araba alırsınız. Altın renkli kalemle bir çek yazarsınız. Çek karşılıksız çıkar, patron peşinize...

Kurgu meşhurdur bilirsiniz.

Cebinizde beş kuruş yoktur. Lüks bir galeriye gider son model bir araba alırsınız. Altın renkli kalemle bir çek yazarsınız. Çek karşılıksız çıkar, patron peşinize düşer. Para olmadığı için bir temiz dayak yersiniz. Arabayı da elinizden alırlar.

Kemal Kılıçdaroğlu da tek başına Erdoğan’ı yenmeye gözü kesmeyince, önce altılı, ardından sekizli ve Özdağ ile dokuzlu olan Masa'ya oturdu. Biraz ülkücülük, biraz İslamcılık, biraz demokratlık, biraz Kürtçülük siparişi verdi. Hal böyle olunca ve hesap kabarınca, Kemal Bey, Masa'daki herkese 14 Mayıs vadeli birer çek yazdı. Her çek de vadesinde ödenmek üzere birer cumhurbaşkanlığı, bir ya da birkaç bakanlık, yerel yönetimlerde özerklik, FETÖ’ye af, Demirtaş’a özgürlük, Suriye ve Libya’dan çekilmek vesaire vardı.

Kılıçdaroğlu, Masa'ya oturanlara yazdığı çekleri vadesinde yani 14 Mayıs’ta ödeyemedi.

Başka bir anlamda Kılıçdaroğlu’nun yazdığı çekler karşılıksız çıktı.

Kılıçdaroğlu çeklerden kiminin üzerine yüzde 55, kimine 58, kimine 60 yazmıştı. Hatta hızını alamamış bir tanesine 70’i bile kondurmuştu. (Bir röportajda, “Yüzde 70  bile alırım neden olmasın”  demişti.)

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan'a kazandıran, Kılıçdaroğlu'na kaybettiren; dar gelirlilere el uzatma zamanı 31 Mayıs 2023 | 1.376 Okunma Hesap 28 Mayıs'ta da müsait olmayacak gibi; Kılıçdaroğlu'nun yazdığı çek karşılıksız çıktı 27 Mayıs 2023 | 2.667 Okunma Ümit Özdağ nerede yanlış yaptı; "makarnacılar" 15 bin lira seçim rüşvetine dönüp bakmadı bile! 24 Mayıs 2023 | 3.058 Okunma "Beka" seçim kaybettirmez sandılar ve Kılıçdaroğlu neden Ecevit olamaz? 20 Mayıs 2023 | 838 Okunma Meclis tamam... 28 Mayıs'ta ne olacak? Sinan Oğan ne yapacak? 17 Mayıs 2023 | 1.482 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar