Devlete "terörist" ya da "katil" diyemezsiniz!

İstiklal Caddesi’ndeki hain saldırıyı provoke etme anlamına gelecek açıklamalar, “Biz yapmadık” diyen PKK’nın ekmeğine yağ sürerken, teröristlerin ipini elinde tutan uluslararası aktörlerin de...

İstiklal Caddesi’ndeki hain saldırıyı provoke etme anlamına gelecek açıklamalar, “Biz yapmadık” diyen PKK’nın ekmeğine yağ sürerken, teröristlerin ipini elinde tutan uluslararası aktörlerin de hoşuna gidiyor olmalı.

İçişleri Bakanlığı, bombayı koyan kadın teröristin, PKK/PYD tarafından istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini itiraf ettiğini açıklıyor ama birileri buna inanmıyor. Terörist 10 saatte yakalanıyor, birileri tebrik etmek yerine, “Nasıl bu kadar çabuk yakalanır?” sorusuyla bityeniği arıyor. Bir başkası, terörist hastaneye götürülürken, sadece iki polis olduğunu söylüyor. Gerçekte ise her taraf polis kaynıyor. Canı pahasına terörle mücadele edenler itibarsızlaştırmaya çalışılıyor. Eleştirel sınırlar aşılıp, insafsız bir saldırı ve vicdansız yorumlar ön plana çıkıyor.

DEAŞ ve  PKK/PYD gibi tüm terör örgütlerinin ipini elinde tutanların, tasmayı ne zaman ve niçin çözdüklerini anlamak her zaman kolay olmayabilir. Ama tasmanın bağlı olduğu ipi kimin tuttuğunu hep bilirsiniz.

İşte o el tam 100 yıldır Türkiye’nin de içinde olduğu coğrafyayı kan gölüne çeviriyor. Kardeşi kardeşe kırdırıyor, her seferinde haritayı yeniden çiziyor.

TERÖR, MEZHEP KAVGALARI, DARBELER

Orta Doğu’daki “esas oğlan” rolünü, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra İngiltere’den devralan Amerika, petrol ya da stratejik önemi nedeniyle hizaya getirmek/hizada tutmak  istediği ülkelerde birkaç metot uyguluyordu:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erkekler yönetiyor, kadınlar ölüyor 07 Aralık 2022 | 132 Okunma Asgari ücret 9 bin 900 olur mu? 03 Aralık 2022 | 354 Okunma Sorumlu köpek mi yoksa insan mı? 30 Kasım 2022 | 117 Okunma Kılıçdaroğlu "adayım" demek için neyi bekliyor? 26 Kasım 2022 | 344 Okunma Ecrin ve Hasan'ın kanında kimlerin eli var? 23 Kasım 2022 | 721 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar