AK Parti-CHP ittifakı mümkün mü? MHP ittifaktan ayrılır mı?

 Normalleşme için destek verenlerin bir Ak Parti-CHP ittifakının gerçekleşmesini çok da mümkün görmediklerine inanıyorum.Kendi penceremden baktığımda; Türk siyasetinde normalleşmeden...

 

Normalleşme için destek verenlerin bir Ak Parti-CHP ittifakının gerçekleşmesini çok da mümkün görmediklerine inanıyorum.

Kendi penceremden baktığımda; Türk siyasetinde normalleşmeden anladığım; Siyasi partiler arasında düşmanlık noktasına varan politikaları terk etmek; Türkiye’nin menfaatleri noktasında işbirliğine açık olmak ve yumuşama/normalleşme adımlarının parti tabanlarına yayılmasını sağlamaktır.

Cumhuriyet Halk Partisi ile kimi konularda uzlaşmak, temel meselelerde bilgilendirmek ve katkı almak ittifak yapılacağı anlamına gelmez. 

Türkiye’nin olağanüstü şartlarında MHP-AK Parti arasında kurulan Cumhur İttifakı, olağanüstü sorunların bertaraf edilmesinde büyük rol oynamıştır. O şartlar altında CHP’nin güya, demokrasi ve insan hakları adına, FETÖ’ye, Gezi kalkışmasına, Kobani olaylarına verdiği destek, siyaseten de büyük bir yanlıştı. Bugünkü CHP yönetiminin geçmişi masaya yatırıp bu yanlışların samimi bir şekilde farkına vardıklarını umuyorum.

MHP’NİN KARŞILIKSIZ...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hayvanseverler insan sevmez mi? 19 Temmuz 2024 | 180 Okunma ABD başkanlarını kim vuruyor? 15 Temmuz’u ABD mi yaptırdı? 16 Temmuz 2024 | 1.361 Okunma Devlet aklı, doğru olanı biliyor ve uyguluyor 12 Temmuz 2024 | 1.506 Okunma Bozkurt, Aşk-ı Memnu, Dallas, Red Kit ve kaybettiklerimiz 09 Temmuz 2024 | 1.371 Okunma Şimdi olsa Bozkurtlar, Alman milletvekilini kelepçelerdi! 05 Temmuz 2024 | 1.667 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar