Ak Parti Ankara ve İstanbul’u geri alabilecek mi? Akşener neden çok kızgın?

Bu yazıya başladığımda Akşener-Özel görüşmesi devam ediyordu. Bu görüşmeden bir işbirliği kararı çıkmayacağını, şimdiden söyleyebilirim. Akşener, CHP’ye çok...

Bu yazıya başladığımda Akşener-Özel görüşmesi devam ediyordu. Bu görüşmeden bir işbirliği kararı çıkmayacağını, şimdiden söyleyebilirim. 

Akşener, CHP’ye çok kızgın. Hem Kılıçdaroğlu’na bu kızgınlık, hem de Özgür Özel’e. İyi Parti’nin yıpranmasından CHP’yi sorumlu tutuyor.

“O zaman bu görüşmeyi niye yapıyor?” derseniz, “parti içinde ve tabanda ittifaktan yana olanları yok saymamak” adına diyebilirim. Bir anlamda “gaz alma” operasyonu. 

İyi Parti’de, Akşener dahil, çoğunluk İyi Parti’nin artık CHP’nin kuyruğundan kurtulması gerektiğine inanıyor. Akşener’in en yakınındakiler; “CHP’ye seçim kazandırmak zorunda değiliz. CHP, Ankara ve İstanbul’u kazansın diye iktidar iddiamızı daha çok yaralamamalıyız” düşüncesinde. 

Bir başka sorun HEDEP. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gizli FETÖ’cüler gizli PKK’lılar seçimlere göz dikti! 27 Şubat 2024 | 1.174 Okunma “Üç-beş hazımsız”dan biri Kılıçdaroğlu mu? “Kurdun dişine kan değdi” 23 Şubat 2024 | 908 Okunma Ortadoğu’da kan gövdeyi götürecek Peki Erdoğan ne yapacak? 20 Şubat 2024 | 1.501 Okunma Erdoğan ve Sisi, katliamları durdurabilir mi? 16 Şubat 2024 | 392 Okunma DEM Parti’yi AK Parti’ye yamamaya çalışmak! İsrail’e silahlı müdahale gelir mi? 13 Şubat 2024 | 1.035 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar