Ve yine hayatın içinden 

- Müspet hareket etmek, sadece menfi hareket etmemek haliyle yorumlanamaz. Müspet hareket, öncelikle bir hareket ve aksiyonu içerir. İkincisi, düşmanın oyunlarına gelmemek, tahriklerine kapılmamak, kötülüğe...

Müspet hareket etmek, sadece menfi hareket etmemek haliyle yorumlanamaz. Müspet hareket, öncelikle bir hareket ve aksiyonu içerir. İkincisi, düşmanın oyunlarına gelmemek, tahriklerine kapılmamak, kötülüğe kötülükle değil iyilikle mukabele etmek manalarını da taşır. Ayrıca, müspet hareket, tedbirli ve uyanık davranmayı, işin önünü- sonunu hesap etmeyi,  yapılacakları hem zamana hem de mekana uygun planlamayı; atın önüne et, aslanın önüne ot  koyma yanlışlığından sakınmayı, işi ehline verme basiret ve ferasetini de kapsayan bir anlayış, kavrayış ve stratejinin uygulamalı yekununa verilen bir ad ve unvandır.        

İnsanlarda kan üstünlüğü olmaz, karakter üstünlüğü olur. Bir milletin karakteri ise, çoğunluğun karakteri ölçü alınarak tayin edilir. Bu tayini tarih yapar. Ve her mazi, hem yaşanılır hem de geleceğe ayna tutar.   

Mümkün ile vakiyi birbirine karıştırmamak gerekir. Kabul edilebilir bir delile dayanmadıkça mümkün, vaki kabul edilemez.   

-En...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zirve ve özgürlük bilinci 02 Temmuz 2022 | 84 Okunma Gayret…   25 Haziran 2022 | 134 Okunma Bu mefkure ve FETÖ 18 Haziran 2022 | 480 Okunma Dünyanın Putin ile imtihanı  11 Haziran 2022 | 433 Okunma FETÖ elebaşının kehanet kahpeliği… 04 Haziran 2022 | 2.160 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar