İTİLAF GÜÇLERİ: CHP, İP, SP, GP, DP, ZP, PKK, FETÖ VS…

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Latif Erdoğan'ın bugünkü (14.05.2022)''İTİLAF GÜÇLERİ: CHP, İP, SP, GP, DP, ZP, PKK, FETÖ VS…'' başlıklı yazısı.

İtilaf geçici birlikteliktir. İç siyasette muhalefetin Erdoğan düşmanlığında birleşerek bir araya gelmesine de bu bağlamda ittifak değil itilaf denir. İtilaflarda, devamlılık olmadığı gibi faslı müşterek gerekçeleri de çok önemli değildir.

İtilaflarda, gerçek bir dostluk ve dayanışma ruhundan da bahsedilemez. Düşmanımın düşmanı, düşman kaldığı sürece benim dostumdur anlayışı yeterlidir. Böylesi birliktelikler açken yutulur, tokken kusulur cinstendir. Hedefe varıncaya kadar devam etse de sonrasında birbirlerini yer dururlar.

Bütün umutlarını böylesi geçici bir hevese bağlamış siyasi yapılanmanın rüzgâr önünde sürüklenen kuru yapraktan farkı yoktur. İtimat, güven, özgüven sürgündedir. Ahde vefanın esamisi bile okunmaz. Herkes içten pazarlıklıdır. Kabullenmeler geçici, karşılıklı saygı gösterileri yapay ve yapmacıktır. Gören onları tek bir topluluk sanır; hâlbuki kalpleri kalıpları sayısınca farklı farklıdır. Onlar asla yapıcı olamazlar. Çünkü daha işin başında kuruluş kurguları tahrip üzerine bina edilmiştir.

Mevcut...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhur İttifakı hedef büyütmelidir  21 Mayıs 2022 | 450 Okunma İTİLAF GÜÇLERİ: CHP, İP, SP, GP, DP, ZP, PKK, FETÖ VS… 14 Mayıs 2022 | 508 Okunma FETÖ’nün kokuşmuş taktikleri yeniden devrede mi? 07 Mayıs 2022 | 1.052 Okunma Bağışlamak aynı zamanda bağışlanmaktır  30 Nisan 2022 | 59 Okunma Ölüm güzel şey  23 Nisan 2022 | 214 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar