Hakk’ın hatırı yücedir

Kılıçdaroğlu’nun lüks bir yatta gizli bir görüşme yaptığı günlerdir konuşuldu durdu. Acaba kiminle ne konuştu? Cevabı basit: Kılıçdaroğlu görüşmedi; sadece emri...

Kılıçdaroğlu’nun lüks bir yatta gizli bir görüşme yaptığı günlerdir konuşuldu durdu. Acaba kiminle ne konuştu? Cevabı basit: Kılıçdaroğlu görüşmedi; sadece emri tebellüğ etti. Kendisine, eğer Ekrem seçilemezse valizlerini hazırla, denildi. O da olur efendim, diyerek emri tebellüğ etmiş oldu. Emri kim verdi? Daha önce CHP’ye genel başkan olmasını kim emretmişse yine onlar. Kılıçdaroğlu, siyaseten artık daha bir teferruat. Üzerinde fazla durmaya değmez.  

Hırsız eve girmiş, en kıymetli ne bulduysa onu çalıp kaçmış. Kendisi için daha az değerde olan şeylere dokunmadı diye hırsızın hırsızlığını kabullenmemek nasıl bir akıl yürütmedir, anlamak mümkün değil. Aynı zarfa koyduğumuz pusulalardan sadece İstanbul Büyük Şehir İl Belediye Başkanlığı pusulasında yapılan hırsızlıkları ve buna munzam gerçekleştirilen kanunsuzlukları, usulsüzlükleri böylesi düz bir mantıkla irdelemek yerine diyalektiğin en aptalcasına sarılmak, çaresizliğin ve suçüstü yakalanma psikolojisinin tetiklediği bir travmatik hal ya da FETÖ elebaşının kullanmayı ve başkasına isnat etmeyi çok sevdiği hâlbuki kendisinde en yoğun şekliyle bulunan anguaz denilen rahatsızlık olsa gerektir.

Bu kadar belge usulsüzlüğü, kanunsuzluğu ve hırsızlığı hançeresini yırtarcasına bağırırken hâlâ bizim aklımızla dalga geçmeye kalkanlar bu milletin engin feraseti karşısında kündeye gelip yıkıldıklarında pek çok şeyle beraber bu milletin aklıyla alay edilemeyeceğini de sonunda akıl etmiş olacaklar.

Yılını hatırlamıyorum. Bir zaman dokuma fabrikalarından birinde tuhaf bir hırsızlık olmuş ve gazeteler de yazmıştı. Adam bir top kaput bezini beline sarmış, tam kapıdan çıkarken, belindeki abartılı şişkinliği gören kapıdaki görevliler tarafından yakalanmış. Görevliler adamın beline sardığı kaput bezini almak için çekerken o da hem kendi etrafında dönüyor hem de “Allah Allah bu bezi benim belime kim sardı ki, benim hiç haberim yok” diye mırıldanıyor, yeminler ediyormuş. Adli soruşturmalar mutlaka derinleştirilmeli, şu anda olanlardan habersiz ya da olanlarla ilintisiz gibi görünmeye çalışanlar ve özellikle belindeki çalıntı oylarla rol kapmaya çalışmış siyasi aktörler de soruşturmaların kapsamına dahil edilmelidir.  

 Zaten işin FEFÖ ayağı ayan beyan ortada. Konuyla ilgili gözaltına alınanlardan ikisinin Halit Esendir, Sadettin Başer ve İsmail Cingöz gibi müseccel FETÖ militanlarıyla elli defadan fazla telefon görüşmesi yaptıkları kanıtlanmış durumda. Halit, Sadettin, İsmail gibi isimler ara istasyon. Son durak FETÖ elebaşı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şeytan azapta gerek... 19 Ekim 2019 | 414 Okunma İbret almak… 12 Ekim 2019 | 134 Okunma FETÖ-Sisi muhabbeti… 05 Ekim 2019 | 785 Okunma İşte Tayyip Erdoğan farkı... 28 Eylül 2019 | 401 Okunma Tek çare ve bir çağrı 21 Eylül 2019 | 355 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar