FETÖ’ye rağmen İzmir tamam gibi...

İzmir bu sefer tamam gibi… Yıllardır üzerine çöken siyasi kâbustan artık kurtulacağa benziyor. İzmir için böylesi olumlu bir netice, beklenmedik, sürpriz bir olay değil önemli bir uyanış olarak...

İzmir bu sefer tamam gibi… Yıllardır üzerine çöken siyasi kâbustan artık kurtulacağa benziyor. İzmir için böylesi olumlu bir netice, beklenmedik, sürpriz bir olay değil önemli bir uyanış olarak yorumlanmalı. Bu güzel belde, bu inci şehir ne kadar belediye hizmeti gördüyse sağ siyasi partilerin iş başına geçişiyle gördü. Diğerleri hizmet yerine belediye kadrolarına militan yerleştirmekle meşgul oldular. Sadece de bu konuda başarılı oldular.

CHP, Tunç Soyer’i başkan adayı göstermekle bir bakıma iyi de etti. Öncelikle, CHP’de zerre kadar zihni değişim olmadığını, halka rağmen halk partisi olma özelliklerini korumada kararlı bulunduklarını bu vesileyle bir kere daha görmüş, anlamış olduk. Toplumun manevi değerlerini hiçe sayma pervasızlığını sürdürdüklerini ve sürdüreceklerini de yine bu vesile ile yeniden gözlemleme fırsatı bulduk.

Tunç’u, sadece Nureddin Soyer’in oğlu olduğu için suçlamak elbette bizim adalet anlayışımızla bağdaşmaz. Çünkü “Hiç kimse bir başkasının suçuyla suçlanamaz” mealindeki ayetin öğretisi bizim için sabit kriterdir. Fakat, aynı kişi babasının zihniyetini de tevarüs etmişse (PKK seviciliği gibi, babasının yaptıklarıyla onur duyduğunu söylemesi gibi) o zaman iş değişir. Maşeri vicdanda birini mahkûm eden sebepler diğerini de mahkûm hale getirir. Burada da böyle olmuştur.

Tunç Soyer, CHP- HDP- İyi Parti ve Pensilvanya’dan gelen gizli talimat öyle olduğuna göre FETÖ karmasının ortak adayıdır. FETÖ trollerinin aleyhte gibi görünmeleri tamamen bir takiyyedir ve kendileri için toplumda var olan olumsuz kanaati vesile yaparak Tunç’u temize çıkarma gayesine matuftur. Yani mademki FETÖ’cüler bu adamın aleyhinde öyleyse bu adam iyidir algısı oluşturulmak istenmektedir. Bazı sol görüşlü gazeteci-yazarların bu algıyı sahiplenmeleri de aynı gayeye hizmet içindir. İyi Partideki FETÖ’cü şaklabanların da bu algı üzerinden söylem üretmeleri boşuna değildir.

FETÖ’de öylesine yerleşik bir Tayyip Erdoğan düşmanlığı var ki, bırakın oğlunu, hayatta olsaydı ve adaylığını koysaydı onlar Nureddin Soyer’i bile hiç düşünmeden desteklerlerdi. FETÖ’cülerin intikam peşinde oldukları ve bundan dolayı Tunç’un aleyhinde bulundukları iddiaları koca bir yalandan ibarettir ve bunca tecrübeden sonra bu martavala inanacak sözün sahipleri de dahil bir tek Türkiye vatandaşı yoktur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçim - FETÖ ve son zırvaların deşifresi 15 Haziran 2019 | 1.038 Okunma Kendimizle hasbihal... 08 Haziran 2019 | 281 Okunma Muhabbetle… 01 Haziran 2019 | 113 Okunma Kalem yazmak zorundadır 25 Mayıs 2019 | 154 Okunma Hakk’ın hatırı yücedir 18 Mayıs 2019 | 497 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar