Bu seçim ve ötesi

Sonucu pek çok negatif ya da pozitif olayların sökün edip başımıza üşüşmesine sebep olacak, kritik ve bir o kadar da önemli seçime artık bir gün kaldı. Yarın, aziz milletimizin vereceği karar, sadece...

Sonucu pek çok negatif ya da pozitif olayların sökün edip başımıza üşüşmesine sebep olacak, kritik ve bir o kadar da önemli seçime artık bir gün kaldı. Yarın, aziz milletimizin vereceği karar, sadece siyasi değil, sosyal adalet, ekonomik istikrar, terörle mücadele, yatırım, istihdam, bağımsız devlet ve saygın bir ülke olma gibi hayatın pek çok alanını yakından ilgilendiriyor. 

Cumhur ittifakının kazanması, olayların pozitif seyrinde devam edeceğini işaretlerken, muhalefete verilecek primin önümüzü tıkayacak negatif gelişmeler olacağı gün gibi aşikâr görünüyor. Mesele, kişisel tercih olma boyutunu çoktan aşmış bulunuyor. Dış ülkelerin, özellikle hasım ve düşman ülkelerin bu seçime gösterdikleri lüzumundan fazla ilgi, bunun böyle olduğunu ele veren önemli kanıt. 

FETÖ için bu seçim ölüm-kalım meselesi. PKK için bu seçim varlık- yokluk meselesi. Milletimiz için bu seçim, yeni sistemle birlikte devlet bekasını muhkem kılma meselesi. Bugüne kadar bu aziz milleti dışlayan, horlayan, ötekileştiren ne kadar tabu varsa, bu seçim onların bir bir yıkılması, silinmesi ve bir daha hortlamamak üzere tarihin derin dehlizlerine gömülmesi meselesi. Ve bu seçim nihayette, demokratik teamüllerimize merhale sıçraması yaptırma tecrübemizi gerçekleştirme meselesi. 

Ben, bu milletin basiret ve ferasetine inanlardanım. Bütün seçimlerde, sonuç, beklentilerden çok bu milletin basiret ve ferasetinin tecellisiyle şekillenmiş ve bu şekilleniş hep vatanımızın, milletimizin hayrına neticeler doğurmuştur. Bu seçimde de aynı şey olacak; milletimiz, umumi tercihini, sonucu hayırlar getirecek yönde kullanacaktır. 

 Büyük felaketler öncesi hissedilen ağır basınç dünyamızın göğsünü daraltmış bulunuyor. Dünyamız nefes alıp vermekte zorluk çekiyor. Üçüncü dünya savaşının ne içindeyiz ne de büsbütün dışında. İngiliz aklı, İkinci Dünya Savaşında kaybettiklerini istirdat etme, geri alma peşinde. Üzerine güneşin batmadığı imparatorluk hayali yeniden depreşmiş bir siyasi akıldan bahsediyoruz. Amerika, farkında veya değil, bu aklın değirmenine su taşıyor. Yenik düşerse dünya imparatorluğunu tekrar İngilizlere iade edecek. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şeytan azapta gerek... 19 Ekim 2019 | 420 Okunma İbret almak… 12 Ekim 2019 | 135 Okunma FETÖ-Sisi muhabbeti… 05 Ekim 2019 | 786 Okunma İşte Tayyip Erdoğan farkı... 28 Eylül 2019 | 403 Okunma Tek çare ve bir çağrı 21 Eylül 2019 | 355 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar