Yeni Sevr dışarıdan değil, içeriden dayatılıyor

Sevr’in yıldönümünde Oruç Reis gemisi, TSK’ya ait savaş gemileri eşliğinde Doğu Akdeniz’deki deniz sınırları içinde faaliyetlerine başladı. Türkiye, bu hamleyle, Mavi vatan...

Sevr’in yıldönümünde Oruç Reis gemisi, TSK’ya ait savaş gemileri eşliğinde Doğu Akdeniz’deki deniz sınırları içinde faaliyetlerine başladı. Türkiye, bu hamleyle, Mavi vatan sınırlarında yeni bir Sevr’e müsaade etmeyeceğini dosta düşmana -Yunanistan ve arkasındaki uluslararası ittifaka- ilan etmiş oldu.

Ne var ki, Erdoğan başkanlığındaki hükümet, bu mücadelesinde de muhalefetin desteğini alamadı. Muhalefet, Ege ve Akdeniz’de Türk çıkarlarını, Mavi vatanı savunan Erdoğan’ı yalnız bıraktı. Mısır ve Yunanistan’ın uluslararası hukuka aykırı, korsan sayılabilecek nitelikteki anlaşmasına da muhalefetten tepki gelmedi.

Muhalefet, gerek güney sınırlarımızdaki “terör devleti” projesine ve gerekse Doğu Akdeniz’deki oldu bittilere kayıtsız kalarak, bundan sonra belirecek olan tehlikelere karşı yerini ve pozisyonunu da tüm açıklığıyla belli etmiş oldu.

Mevcut muhalefet bileşeninin ne kara ne deniz sınırla

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gitsin Atatürk, gelsin Demirtaş 25 Eylül 2020 | 431 Okunma Kemal Bey eskiden kızdırıyordu, şimdi sadece güldürüyor 23 Eylül 2020 | 500 Okunma O manşetler aslında “Türkler uyandı” olmalı 21 Eylül 2020 | 358 Okunma Lozan'ı bile savunamadınız 18 Eylül 2020 | 490 Okunma “Atatürksüz CHP” neye karşılık geliyor? 16 Eylül 2020 | 395 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum