'Yeni parti'nin misyonu belli oldu

Abdullah Gül-Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partinin işlev ve misyonunu Meral Akşener tek cümlede itiraf etmiş: CHP-HDP-İYİ Parti bloğunu muhafazakar dindar seçmene rahat ulaştırmak. Meral Akşener...

Abdullah Gül-Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partinin işlev ve misyonunu Meral Akşener tek cümlede itiraf etmiş: CHP-HDP-İYİ Parti bloğunu muhafazakar dindar seçmene rahat ulaştırmak. Meral Akşener “tek eksiğimiz bu” diyor. “Neyin eksikliği” sorusunu da Akşener açıkça “Erdoğan’ı devirmek” şeklinde yanıtlıyor. 

İyi de “siyasi partilerin görevi iktidarı devirmek değil midir zaten” denilebilir? Evet, öyledir; ama bunu “kim adına ve hangi güç için yapmak istiyor” sorusunu da yanıtlamak kaydıyla! 

“Millet ittifakına” eklemlenecek olan Gül-Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı yeni parti, kimin adına Erdoğan’ı devirecek? Bunu millet adına, devlet ve ülke çıkarı için mi yapacak? Bu ittifakta PKK’nın siyasi uzantısı olarak HDP var, sol örgütler var; hele hele FETÖ’nün yüzde yüz desteği var. Hep birlikte daha güzel, daha iyi, daha güçlü bir Türkiye için mi Erdoğan’ı devirecekler? Yabancı devletlerin, küresel güçlerin hiç mi dahli yok bu ittifakta?  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Trump'a verilen kitap muhalefete de dağıtılmalı 18 Kasım 2019 | 2.753 Okunma İlişkilerde kriz-kopuş bekleyenler hayal kırıklığına uğradı 15 Kasım 2019 | 2.776 Okunma 13 Kasım'ın önemi 11 Kasım 2019 | 128 Okunma 'Türk DEAŞ'ı projesine ne oldu?  08 Kasım 2019 | 2.389 Okunma 'Barış Pınarı'na devam mesajı 06 Kasım 2019 | 3.129 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar