'Yeni parti'nin misyonu belli oldu

Abdullah Gül-Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partinin işlev ve misyonunu Meral Akşener tek cümlede itiraf etmiş: CHP-HDP-İYİ Parti bloğunu muhafazakar dindar seçmene rahat ulaştırmak. Meral Akşener...

Abdullah Gül-Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partinin işlev ve misyonunu Meral Akşener tek cümlede itiraf etmiş: CHP-HDP-İYİ Parti bloğunu muhafazakar dindar seçmene rahat ulaştırmak. Meral Akşener “tek eksiğimiz bu” diyor. “Neyin eksikliği” sorusunu da Akşener açıkça “Erdoğan’ı devirmek” şeklinde yanıtlıyor. 

İyi de “siyasi partilerin görevi iktidarı devirmek değil midir zaten” denilebilir? Evet, öyledir; ama bunu “kim adına ve hangi güç için yapmak istiyor” sorusunu da yanıtlamak kaydıyla! 

“Millet ittifakına” eklemlenecek olan Gül-Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı yeni parti, kimin adına Erdoğan’ı devirecek? Bunu millet adına, devlet ve ülke çıkarı için mi yapacak? Bu ittifakta PKK’nın siyasi uzantısı olarak HDP var, sol örgütler var; hele hele FETÖ’nün yüzde yüz desteği var. Hep birlikte daha güzel, daha iyi, daha güçlü bir Türkiye için mi Erdoğan’ı devirecekler? Yabancı devletlerin, küresel güçlerin hiç mi dahli yok bu ittifakta?  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Unutmayalım ki 'Fırat'ın doğusu' Sevr'de de masadaydı 21 Ağustos 2019 | 2.561 Okunma Tatil yakışıyor ama keşke başkanlık da biraz yakışsa 19 Ağustos 2019 | 2.925 Okunma ABD bizi kandırıyor meselesi 16 Ağustos 2019 | 2.846 Okunma 'Yeni parti'nin misyonu belli oldu 14 Ağustos 2019 | 3.283 Okunma Meclis'te FETÖ mutabakatı  12 Ağustos 2019 | 2.995 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar