Veliaht Prens’i aklamaları biraz zor 

Suudi Arabistan Başsavcılığı, Veliaht Prens Muhammed Bin Selman’ın üzerindeki “Kaşıkçı” gölgesini kaldırabilmek için süratli bir soruşturma yürütüyor. Savcılık...

Suudi Arabistan Başsavcılığı, Veliaht Prens Muhammed Bin Selman’ın üzerindeki “Kaşıkçı” gölgesini kaldırabilmek için süratli bir soruşturma yürütüyor. Savcılık, soruşturmada, Kaşıkçı’nın ölümüyle ilgili suçlanan 21 şüpheliden 11’ine suç isnat edildiğini, 5’i için de idam cezası istendiğini açıkladı. 

İyi, güzel; Türk Dışişleri de buraya kadar olan kısmı olumlu karşıladı.  

Ancak Kaşıkçı’nın öldürülmesi için ekip kurma emrini eski istihbarat başkan yardımcısı Ahmed el-Asiri’nin verdiğini kabul etmesine rağmen Suudi Savcılığı, soruşturmanın Veliaht Prens'i kapsamadığını duyurdu.  

Türk tarafını “tatmin” etmeyen kısım tam da burada başlıyor. 

Zira tümgeneral Ahmed el-Asiri, Veliaht Prens’in en yakın adamlarından biri. 2015’ten beri Prens Muhammed’in yakınında. Asiri, Yemen operasyonunu o dönem Savunma Bakanı olan Prens Selman’ın direktifiyle yürütmüş. Bu bağlantıları bütün dünya biliyor. 

Savcılık, Kaşıkçı’yı öldüren ekibi kurma emr

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Niçin bir araya geldiler? 22 Şubat 2019 | 6.021 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu’nu götürecek dip dalgası 20 Şubat 2019 | 6.533 Okunma Yeni ‘Çekiç güç’ tehlikesi 18 Şubat 2019 | 5.425 Okunma Putin, Erdoğan’ın mesajını aldı  15 Şubat 2019 | 5.582 Okunma Bunlarınki ‘kuyruk’ acısı 13 Şubat 2019 | 6.544 Okunma
TÜM YAZILARI