“Vatan, millet, Montrö” edebiyatı da yalan çıktı

Kolları sıvayıp hükümeti hedefe koyacak bir bildiri hazırlıyorlar. 'Vatan, millet, Montrö' diye başlayan bildiriye 104 emekli amiral imza atıyor.Bildiride seçilmiş hükümete tehdit var. TSK'ya itaatsizlik...

Kolları sıvayıp hükümeti hedefe koyacak bir bildiri hazırlıyorlar. 'Vatan, millet, Montrö' diye başlayan bildiriye 104 emekli amiral imza atıyor.

Bildiride seçilmiş hükümete tehdit var. TSK'ya itaatsizlik çağrısı var. Toplumsal yarılmayı körükleyecek kışkırtma var. Bu yüzden de kamuoyu söz konusu bildiriyi haklı olarak 'muhtıra' olarak nitelendirdi.

Bu emekli amiraller milleti, milletin temsilcilerini, TSK komuta yapısını hem uyarmış hem de 'aksi takdirde' diyerek tehdit etmişlerdir!

Maalesef CHP, ilk günden itibaren bu muhtıracı amirallerin tarafına geçmiştir. 'Montrö'yü diline dolayan Kemal Kılıçdaroğlu ve 'Kanal İstanbul' karşıtı kampanya başlatan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, amiraller muhtırasının sözcülüğüne soyunmuşlardır.

CHP'ye yakın medya ise olayı en baştan beri 'Montrö bildirisi' şeklinde sunarak kamuoyunu yanıltmaya çalıştı.

Oysa muhtıracı amirallerle ilgili yürütülen soruşturmada işin renginin başka olduğu ortaya

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bahçeli'ye burun kıvırdılar ama HDP'yle ‘ortak anayasa' çalıştılar 07 Mayıs 2021 | 188 Okunma Bu sistemle alıp veremedikleri ne? 05 Mayıs 2021 | 236 Okunma O yol, yol değildi Kemal Bey! 03 Mayıs 2021 | 204 Okunma Erdoğan'a cephe almalarının sebebi 30 Nisan 2021 | 424 Okunma Sen önce 37 canın hesabını ver 28 Nisan 2021 | 162 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar