Türk-Rus ilişkilerinde zorlu dönemeç

Esed rejiminin kalleşçe saldırısı sonucu İdlib’de sekiz askerimizin şehit düşmesi gözlerin yeniden Türk-Rus ilişkisine çevrilmesine neden oldu. Merak edilen, daha çok bu krizin iki ülke ilişkilerinde ciddi bir kırılmaya yol açıp açmayacağı yönünde. 

Gelen ilk tepkilere bakılacak olursa, daha önceki uçak düşürme krizinde olduğu gibi, iki ülke ilişkilerinde ciddi bir kırılma yaşanmayacak gibi. Yine de yaşanan sorunun çok ciddi olduğunun altını çizmek gerekiyor. Türk askerleri hedef alındı ve sekiz şehidimiz var. Üstelik kalleşçe ve hain bir saldırı sonucu gerçekleşti bu olay. Bunun bedeli Esed’e elbette ödetilecek. Rusya bir enformasyon sorunu yaşandığını, Türkiye’nin bilgi vermediğini iddia etse de Ankara, gerekli bilgilerin Rus muhataplarına iletildiğini savunuyor.  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gezi, Erdoğan'ı hedef alıyordu, bu karar da öyle 19 Şubat 2020 | 901 Okunma Pensilvanya, Kemal Bey'i pamuklara sarıp koruyor 17 Şubat 2020 | 405 Okunma İmamoğlu kontrolünü neden kaybetti? 14 Şubat 2020 | 3.963 Okunma Kudüs mitingi fotoğrafı 12 Şubat 2020 | 2.380 Okunma Gladio'nun sivilini de, askerini de Erdoğan temizledi 10 Şubat 2020 | 2.707 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar