Suudiler kapana kısıldı

Suudi konsolosluğunun kapısında beliren temizlikçilerin fotoğrafı dün dünya medyasının da gündemindeydi. Olay yeri inceleme ekibi konsolosluğa gelmeden evvel içeriye temizlik elemanlarını aldılar. Sanki olay yeri...

Suudi konsolosluğunun kapısında beliren temizlikçilerin fotoğrafı dün dünya medyasının da gündemindeydi. Olay yeri inceleme ekibi konsolosluğa gelmeden evvel içeriye temizlik elemanlarını aldılar. Sanki olay yeri inceleme ekipleri, konsolosluğa akşam beş çayına oturmaya gidiyormuş gibi! 

Cemal Kaşıkçı cinayetini ellerine yüzlerine bulaştırmaları yetmiyormuş gibi bir de bu trajikomik görüntülerle kendilerini dünyaya iyice rezil kepaze ettiler. 

Tabii, bu kabalıklarının sebebi sahip oldukları petrol zenginliği. Dünyayı eninde sonunda paralarıyla susturacaklarını düşünüyorlar. Özgüvenlerini tamamen bu dünyanın ahlaksız düzenine borçlular. 

Bu yüzden olsa gerek ABD Başkanı Trump, Kaşıkçı cinayetinde Kral Selman ve Veliaht Prens’in dahlinin olduğuna inanmadığını açıkladı. Trump, cinayetin bir “serseri işi” olabileceğini belirterek Suudi yönetimine açık kapı bıraktı. 

Trump bir yandan

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Demirin soğumasını istemiyorlar 22 Nisan 2019 | 1.738 Okunma Seçimleri geride bırakırken... 19 Nisan 2019 | 1.315 Okunma Çözüm seçimin yenilenmesinde 17 Nisan 2019 | 1.344 Okunma Gerçekleri bu kadar kolay çarpıtmak da az hüner değil 15 Nisan 2019 | 1.673 Okunma ABD, İstanbul seçimleri ve Fırat'ın doğusu 12 Nisan 2019 | 1.670 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar