Siyaset alay etti, medya üzüldü

Trump taraftarlarının Amerikan sisteminin en önemli siyasi sembollerinden biri olan Kongre binasını basması dünyada büyük yankı uyandırdı. Her ne kadar “demokrasi” adına allanıp pullansa da o bina küreselcilerin...

Trump taraftarlarının Amerikan sisteminin en önemli siyasi sembollerinden biri olan Kongre binasını basması dünyada büyük yankı uyandırdı. Her ne kadar “demokrasi” adına allanıp pullansa da o bina küreselcilerin zorba düzenini temsil ediyor.

Trump’ı devirmek için küreselcilerin mobilize ederek sokağa çıkardığı eylemcileri alkışlayanların bu olaylar karşısında “demokrasi”, “meşruiyet” laflarını ağızlarından düşürmemesi ise oldukça ilginçti.

Özellikle de büyük medya kuruluşlarının izleyicilerine olup biteni “utanç görüntüleri” biçiminde aktarması da son derece komikti. Kim adına utandı bizim medya kuruluşları, hangi düzen adına, bilemiyorum. Ama yayınlarıyla, kıyaslama ve karşılaştırmalarıyla medya küreselcilerin uzantısı olduğunu bir kez daha kanıtladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kandil'i bitirecek sürece giriliyor 20 Ocak 2021 | 409 Okunma CHP'nin röntgenini çeken mektup 18 Ocak 2021 | 640 Okunma CHP'nin ‘F serisi' genel başkanı 15 Ocak 2021 | 943 Okunma “Azmettiriciler” iddianamesi ve bir dönemin sonu 13 Ocak 2021 | 225 Okunma Devletler mi güçlü, bu şirketler mi? 11 Ocak 2021 | 416 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar