Sincar'a operasyon beklentisi

Sahadan gelen sinyaller Türkiye'nin çok geçmeden Sincar'a yönelik operasyon için düğmeye basabileceğini gösteriyor

Terör örgütü PKK'nın işgali altındaki Sincar'a yönelik operasyon söylentileri uzun süredir gündemde. Ancak operasyonun zamanlaması ve ne biçimde olacağı netleşmiş değil.

Masada birkaç farklı senaryo var; bunlardan biri Irak merkezi hükümetine bağlı ordunun başladığı işi bitirmesi. Sincar'a konumlandırılan Irak güvenlik güçlerinin, terör örgütlerinin buradan uzaklaştırılmasını sağlaması.

İkinci senaryo Irak ordusu ile Peşmerge'nin ortak operasyon yapması. Üçüncü seçenek ise Türkiye'nin Bağdat ve Erbil'in onayını alarak tek başına bu işi bitirmesi.

Yeni Irak Başbakan Mustafa Kazımi'nin, Sincar konusunda Ankara'ya sıcak mesajlar vermesine rağmen Irak ordusunun böyle bir operasyonu tek başına yapması mümkün...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bahçeli'ye burun kıvırdılar ama HDP'yle ‘ortak anayasa' çalıştılar 07 Mayıs 2021 | 186 Okunma Bu sistemle alıp veremedikleri ne? 05 Mayıs 2021 | 236 Okunma O yol, yol değildi Kemal Bey! 03 Mayıs 2021 | 203 Okunma Erdoğan'a cephe almalarının sebebi 30 Nisan 2021 | 423 Okunma Sen önce 37 canın hesabını ver 28 Nisan 2021 | 162 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar