Selahattin haklı!

7 Haziran seçimleri öncesi, Erdoğan için 'Korkma seni asmayacağız, yargılayacağız' diye tehdit ediyordu. Sonrasındaki gelişmeler malum. Yargılandığı davalardan hapis cezası aldı. Bulunduğu hapishaneden...

7 Haziran seçimleri öncesi, Erdoğan için 'Korkma seni asmayacağız, yargılayacağız' diye tehdit ediyordu.

Sonrasındaki gelişmeler malum. Yargılandığı davalardan hapis cezası aldı. Bulunduğu hapishaneden kendisine 24 saat Tweet atma imkânı sağlandı. Bu imkânı da 'yerli yerinde kullanayım' demedi. Ne de olsa herkesin sahip olmadığı bir imkân. Apo bile neler vermezdi bir tweet atabilmek için.

İktidar, bu duruma hiç ses çıkarmadı. Bu iktidar için bir özgüveni yansıtsa da bir eşitsizlik yarattığı için hep eleştirildi.

Fakat buna rağmen Demirtaş, sahip olduğu bu özgürlük imkanını her gün 'AKP faşizmi' gibi ucuz popülist içeriklerle harcadı.

Dikkat çekme hastası, olabilir. Kendine sevdalı, kibir budalası da olabilir.

Hiç olmazsa sahip olduğu bu ayrıcalığın kıymetini bilseydi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ersan Şen'i de Erdoğan mı görevlendirdi? 27 Ocak 2023 | 2.737 Okunma DAVOS elçisi Babacan'ın getirdiği haber 25 Ocak 2023 | 715 Okunma HDP'ye yaranma sırası Akşener'de 23 Ocak 2023 | 333 Okunma Dünya savaşı, 14 Mayıs'ı bekliyor 20 Ocak 2023 | 416 Okunma Babacan'dan Akşener'e şantaj 18 Ocak 2023 | 899 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar