S-400'ler meselesi 

Bir defa şunu bilelim; S-400’lere yönelik itirazların zerre kadar haklı yanı yoktur, olamaz. Daha iyisini almayı teklif etmeyen hiçbir görüşün doğruluğu olamaz. Türkiye hangi savunma silahını edineceğine...

Bir defa şunu bilelim; S-400’lere yönelik itirazların zerre kadar haklı yanı yoktur, olamaz. Daha iyisini almayı teklif etmeyen hiçbir görüşün doğruluğu olamaz. Türkiye hangi savunma silahını edineceğine kendisi karar veremiyorsa zaten bağımsız niteliğini çoktan kaybetmiş demektir.  

Soğuk Savaş dönemi geride kaldı. Eski düşmanlar kardeş oldu; yeni ekonomik, askeri ortaklıklar kuruldu.

NATO’nun işlevi değişti. Üyelerin birbirini koruduğu kolladığı bu askeri ittifak, bugün üyelerinin birbirine tuzak kurup asimetrik savaş yürüttüğü bir pakta dönüştü.

Bu yüzden o günlerden kalma argümanlarla dünyanın ve Türkiye’nin bugünkü durumunu değerlendiremeyiz.  

Kaldı ki NATO müttefikimiz olan ABD ve Batı, Türkiye’ye hava savunma sistemi vermeye yanaşmadığı gibi, var olan sistemleri de Suriye savaşının ortasında söküp götürerek “dost” ve “müttefik” olmadıklarını kanıtladılar.  

Ayrıca Pentagon uzun süredir yanı başımıza, doğrudan Türkiye’yi hedef

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Binali Yıldırım ve seçim sonuçları 24 Haziran 2019 | 3.472 Okunma Evet, bu kez başaramayacaklar 21 Haziran 2019 | 2.483 Okunma İstanbul seçimleri ve şehit Mursi  19 Haziran 2019 | 1.720 Okunma Erdoğan'ın hikayesini de çaldılar 17 Haziran 2019 | 2.183 Okunma ABD'ye değil, Erdoğan'a muhalefet ediyorlar 13 Haziran 2019 | 27 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar