S-400'ler meselesi 

Bir defa şunu bilelim; S-400’lere yönelik itirazların zerre kadar haklı yanı yoktur, olamaz. Daha iyisini almayı teklif etmeyen hiçbir görüşün doğruluğu olamaz. Türkiye hangi savunma silahını edineceğine...

Bir defa şunu bilelim; S-400’lere yönelik itirazların zerre kadar haklı yanı yoktur, olamaz. Daha iyisini almayı teklif etmeyen hiçbir görüşün doğruluğu olamaz. Türkiye hangi savunma silahını edineceğine kendisi karar veremiyorsa zaten bağımsız niteliğini çoktan kaybetmiş demektir.  

Soğuk Savaş dönemi geride kaldı. Eski düşmanlar kardeş oldu; yeni ekonomik, askeri ortaklıklar kuruldu.

NATO’nun işlevi değişti. Üyelerin birbirini koruduğu kolladığı bu askeri ittifak, bugün üyelerinin birbirine tuzak kurup asimetrik savaş yürüttüğü bir pakta dönüştü.

Bu yüzden o günlerden kalma argümanlarla dünyanın ve Türkiye’nin bugünkü durumunu değerlendiremeyiz.  

Kaldı ki NATO müttefikimiz olan ABD ve Batı, Türkiye’ye hava savunma sistemi vermeye yanaşmadığı gibi, var olan sistemleri de Suriye savaşının ortasında söküp götürerek “dost” ve “müttefik” olmadıklarını kanıtladılar.  

Ayrıca Pentagon uzun süredir yanı başımıza, doğrudan Türkiye’yi hedef

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD'yi bölgeden defediyoruz 14 Ekim 2019 | 3.132 Okunma Türkiye'nin en stratejik harekatı 11 Ekim 2019 | 2.786 Okunma Amerika'yı sarsan karar 09 Ekim 2019 | 2.847 Okunma 'Barış Pınarı' harekatı 07 Ekim 2019 | 2.672 Okunma Anaları bu kayıtsızlık öldürecek 04 Ekim 2019 | 2.552 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar