Pentagon endişeli

ABD Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin 'Pençe-Kılıç' operasyonunu bir an önce sonlandırması için rica üzerine ricada bulunuyor. Eski üstenci dilleri pek kalmamış. Her açıklamalarına...

ABD Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin 'Pençe-Kılıç' operasyonunu bir an önce sonlandırması için rica üzerine ricada bulunuyor. Eski üstenci dilleri pek kalmamış. Her açıklamalarına 'Türkiye'nin güvenlik kaygılarını paylaşıyoruz' diyerek başlıyorlar. 'Türkiye'nin kendini savunma hakkı elbette var' demeyi ihmal etmiyorlar.

Pentagon'dan gelen açıklamalar fazlasıyla endişeli olduklarını gösteriyor. Bu endişenin kaynağı, Türkiye'nin nerede duracağını bilememelerinden kaynaklanıyor. Eskinin göstermelik operasyonlarına benzemiyor bu seferki; Türk Silahlı Kuvvetleri hedef genişletmiş, terör örgütüne finans kaynağı sağlayan alt yapıları da vuruyor.

Türkiye'nin durmayacağı fikri Pentagon'u kara kara düşündürüyor.

Pençe-Kartal, iç siyasete dönük sınır ötesi bir hamle değil; Türkiye'nin bekasını ilgilendiren ve ABD'nin bölgeden çıkarılmasıyla sonuçlanacak stratejik bir adım. Pentagon'u korkutan bu.

Türkiye'yi durdurmak için de yoğun bir arka kapı diplomasis

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dumanı en gür çıkacak adayı seçiniz! 07 Aralık 2022 | 492 Okunma Vizyonları vesayeti geri getirmek 05 Aralık 2022 | 187 Okunma ABD ne istedi, Rusya ne görüştü? 02 Aralık 2022 | 371 Okunma ABD-YPG dansının sonu… 30 Kasım 2022 | 470 Okunma Üç harfliler, milletten neyin intikamını alıyor? 28 Kasım 2022 | 823 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar