Peki, Mustafa Kemal'in Ankara'sı bombalanırken Kemal Bey neredeydi?

Sakarya Meydan Muharebesi'nin 100. yılında muhalefet partileri ve siyasiler bol bol 'bağımsızlık' temalı mesajlar paylaştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da sosyal medya hesabından '100 yıl önce ...

Sakarya Meydan Muharebesi'nin 100. yılında muhalefet partileri ve siyasiler bol bol 'bağımsızlık' temalı mesajlar paylaştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da sosyal medya hesabından '100 yıl önce Mustafa Kemal'in Ankara'sı Viyana'da başlayan geri çekilmeyi Haymana ve Polatlı'da durdurdu. Son kale Ankara, sonsuza kadar bağımsızlığın başkenti olacak' dedi.

İyi ve güzel mesajlar, Allah razı olsun!

Fakat unutmayın; Mustafa Kemal'in Ankara'sını 100. yılına doğru FETÖ bombaladı. 15 Temmuz gecesi havalanan savaş uçakları, Mustafa Kemal önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı başlatan Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bombaladı. Mustafa Kemal'in de makamı olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne, FETÖ'nün havalandırdığı uçaklar bomba yağdırdı.

Sadece Ankara'da da değil, İstanbul'da da tankları, topları milletin üzerine sürdüler. Şehitlerimiz, gazilerimiz sayesinde işgal durduruldu; Ankara'nın bağımsızlığına gölge düşürülmedi.

Daha fazla uzatmaya gere

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Duyumlar ve kuklalar 15 Ekim 2021 | 268 Okunma Tel Rıfat düğümü 13 Ekim 2021 | 524 Okunma Kemal Bey'in ‘gerilim' senaryosu 11 Ekim 2021 | 429 Okunma Pervin Buldan'ın veto getiren Akşener sözleri 08 Ekim 2021 | 429 Okunma Öğrenci eylemi mi lümpen militanlık mı? 06 Ekim 2021 | 338 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar