Oyuna dönebilmek için DEAŞ'ı ısıtıyorlar

Şimdi ABD Başkanı Biden ile kaybettikleri inisiyatifi yeniden ele geçirecekleri günü bekliyorlar

ABD öncülüğündeki Batılı koalisyonun Suriye'deki varlığı ne anlama geliyor? Buna bir ad koymak istesek kuşkusuz aklımıza ilk gelen kavram 'işgal' olur.

Ne var ki Batılıların kafası çok farklı çalışıyor. Avrupa Parlamentosu (AP)'nda geçen hafta kabul edilen bir tasarıda Türkiye Suriye'de 'işgalci' olarak yer aldı. Atlantik ötesinden gelen güçleri, kendilerini 'kurtarıcı' olarak gören Avrupa, aynı sınırı paylayan Türkiye'yi ise Suriye'de 'işgalci' olarak görüyor.

Bu tutarsızlığı açıklamaları zor, ancak bizim için anlaşılmaz değil; bu tutarsızlığın kaynağını, aynı tasarı metninde yer alan 'YPG'yi müttefik olarak görüyoruz' ifadesinde bulabiliriz.

Batılıların Ortadoğu'nun göbeğine garnizon...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
90'lar masalı ve büyük hikayeyi karartmak 14 Mayıs 2021 | 350 Okunma Ali Babacan'ın itirafı ve Netanyahu'nun “ikinci İsrail” mesajı 12 Mayıs 2021 | 599 Okunma 2023 seçimleri hata kaldırmaz 10 Mayıs 2021 | 804 Okunma Bahçeli'ye burun kıvırdılar ama HDP'yle ‘ortak anayasa' çalıştılar 07 Mayıs 2021 | 198 Okunma Bu sistemle alıp veremedikleri ne? 05 Mayıs 2021 | 236 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar