Öğrenci eylemi mi lümpen militanlık mı?

Boğaziçi Üniversitesi'nde eylemci öğrenciler Rektör Naci İnci'nin makam aracının üzerine çıkarak kendilerince eylem yaptılar. Bu terbiyesiz davranış söz konusu öğrencilerin kimliğini de...

Boğaziçi Üniversitesi'nde eylemci öğrenciler Rektör Naci İnci'nin makam aracının üzerine çıkarak kendilerince eylem yaptılar.

Bu terbiyesiz davranış söz konusu öğrencilerin kimliğini de tartışmamız gerektiğini ortaya koyuyor.

Yıllardır akademi ve medya dünyası 'Efendim biz de gençtik, öğrenciydik, olur böyle şeyler' diyerek üniversitelerdeki terör örgütü yandaşı militan öğrencilere kol kanat gerdi.

Bu öğrencileri kışkırtmak için de sürekli 'şöyle zekiler, Boğaziçi'ni kazanmak kolay mı' laflarının arkasına sığındılar.

Neredeyse bir yıldır Boğaziçi'nde bu militan öğrencilerin terörü esiyor. Gideni beğenmiyorlar, gelen rektörü beğenmiyorlar. Bu militan öğrenciler cesareti kimden alıyor dersiniz?

Elbette Boğaziçi'ndeki diğer öğretim görevlilerinden. Boğaziçi'ndeki kariyer savaşlarını öğrenciler üzerinden yürütüyor bu öğretim kadrosu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Devlet gibi davranmayı bile çok görüyorlar 25 Ekim 2021 | 322 Okunma Batı'nın ‘kansız geçiş' planı ve taşeron muhalefet 22 Ekim 2021 | 250 Okunma İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na çalım 20 Ekim 2021 | 638 Okunma İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu kapışıyor 18 Ekim 2021 | 818 Okunma Duyumlar ve kuklalar 15 Ekim 2021 | 271 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar