NATO misafirhanelerinde ağırlanan FETÖ'cüler

FETÖ’nün arkasındaki uluslararası yapıyı anlamak için yurtdışına kaçan örgüt mensuplarının nerelerde ağırlanıp korunduğuna bakmak gerekiyor. FETÖ’nün firari savcı ve...

FETÖ’nün arkasındaki uluslararası yapıyı anlamak için yurtdışına kaçan örgüt mensuplarının nerelerde ağırlanıp korunduğuna bakmak gerekiyor. FETÖ’nün firari savcı ve polisleri, kılıç artığı darbeciler, kaçtıkları Avrupa’da NATO misafirhanelerinde korunma altına alındılar.

Savcı Zekeriya Öz ve 15 Temmuz darbesinin yöneticisi Adil Öksüz gibi yüzlerce üst düzey FETÖ mensubunun ilk durağı Almanya’daki NATO misafirhanesi olmuş.

Sadece FETÖ mü, ya PKK ve DHKP-C gibi terör örgütleri?

Europol’ün bu yılki raporunda Avrupa’nın terör örgütü PKK ve DHKP-C gibi örgütlerin faaliyet üssüne döndüğüne dikkat çekiliyor.

“AB Terörizm Durumu ve Trendi 2020” başlıklı raporda PKK’nın Avrupa’yı lojistik üs olarak kullanmaya devam ettiği belirtiliyor. Örgüt Almanya, Fransa, Belçika, Avusturya, İsviçre gibi ülkelerde son derece aktif.

Amerikan Dışişleri’nin yayınlanan “terör raporu”ndais

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kemal Bey, 15 Temmuz'u yeterince anlayamamış 30 Ekim 2020 | 42 Okunma Küresel kuşatma, bölgesel krizler ve terör saldırıları 28 Ekim 2020 | 307 Okunma Macron, Erdoğan'la savaşını kaybetti 26 Ekim 2020 | 502 Okunma İYİ Parti nasıl kurtulur? 23 Ekim 2020 | 451 Okunma İYİ Parti'nin “milliyetçi-ülkücü” imajı yerlerde... 21 Ekim 2020 | 488 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar