Muhtıra verilirken hükümet pikniğe mi çıksaydı?

Emekli amirallerin muhtıra niteliğindeki bildirisi en çok muhalefetin ayarını bozdu. Kafaları biraz karıştı. Tanıdık manzaralar yaşandı.CHP ve İYİ Parti'li kimi vekiller, her zamanki gibi başlarda 'vatansever...

Emekli amirallerin muhtıra niteliğindeki bildirisi en çok muhalefetin ayarını bozdu. Kafaları biraz karıştı. Tanıdık manzaralar yaşandı.

CHP ve İYİ Parti'li kimi vekiller, her zamanki gibi başlarda 'vatansever subaylar' diyerek hükümeti tehdit eden muhtıraya alkış tuttu. 15 Temmuz'da FETÖ'nün şerefine kadeh kaldıranlar yine amirallerin şerefine de kadeh kaldırdılar.

Milletin tepkisi çığ gibi büyüyünce muhalefetin havası da çabuk değişti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener çark edip 'zevzekler' deyince iş ciddiye döndü ve atılan zevzekçe twitler yavaş yavaş silindi.

Elbette ne darbenin ne muhtıranın şakası var; yüzlerce eski amiral gece yarısı bildirisiyle seçilmiş hükümeti tehdit ediyor, 'aksi takdirde şöyle olur, böyle olur' diyerek milli iradeye istikamet dayatmaya kalkıyordu. Bu koşullarda hükümetin pikniğe çıkmasını herhalde kimse beklemez.

Bir yanda muhtıra veren, tehditler savuran, parmak sallayan, darbe çağrısında bulunan y

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Diyanet ve siyaset dışı aktörlere çağrı 15 Eylül 2021 | 113 Okunma İmamoğlu'na “aday olma” baskısı mı yapılıyor? 10 Eylül 2021 | 320 Okunma Ah İstanbul… 08 Eylül 2021 | 281 Okunma CHP'nin Barzani ziyaretinin şifreleri 06 Eylül 2021 | 962 Okunma İmamoğlu Fatih'se, Kılıçdaroğlu da Atatürk'tür herhalde 03 Eylül 2021 | 2.924 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar