Muhtıra verilirken hükümet pikniğe mi çıksaydı?

Emekli amirallerin muhtıra niteliğindeki bildirisi en çok muhalefetin ayarını bozdu. Kafaları biraz karıştı. Tanıdık manzaralar yaşandı.CHP ve İYİ Parti'li kimi vekiller, her zamanki gibi başlarda 'vatansever...

Emekli amirallerin muhtıra niteliğindeki bildirisi en çok muhalefetin ayarını bozdu. Kafaları biraz karıştı. Tanıdık manzaralar yaşandı.

CHP ve İYİ Parti'li kimi vekiller, her zamanki gibi başlarda 'vatansever subaylar' diyerek hükümeti tehdit eden muhtıraya alkış tuttu. 15 Temmuz'da FETÖ'nün şerefine kadeh kaldıranlar yine amirallerin şerefine de kadeh kaldırdılar.

Milletin tepkisi çığ gibi büyüyünce muhalefetin havası da çabuk değişti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener çark edip 'zevzekler' deyince iş ciddiye döndü ve atılan zevzekçe twitler yavaş yavaş silindi.

Elbette ne darbenin ne muhtıranın şakası var; yüzlerce eski amiral gece yarısı bildirisiyle seçilmiş hükümeti tehdit ediyor, 'aksi takdirde şöyle olur, böyle olur' diyerek milli iradeye istikamet dayatmaya kalkıyordu. Bu koşullarda hükümetin pikniğe çıkmasını herhalde kimse beklemez.

Bir yanda muhtıra veren, tehditler savuran, parmak sallayan, darbe çağrısında bulunan y

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başika saldırısı ve Irak'taki terör konsorsiyumu 16 Nisan 2021 | 237 Okunma “Vatan, millet, Montrö” edebiyatı da yalan çıktı 14 Nisan 2021 | 468 Okunma Bu öfke nöbetlerinin sebebi başarısız olmaları 12 Nisan 2021 | 324 Okunma Amiraller muhtırası mı “Montrö bildirisi” mi? 09 Nisan 2021 | 359 Okunma Muhtıra verilirken hükümet pikniğe mi çıksaydı? 07 Nisan 2021 | 445 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar