Muhalif medyanın finansmanında kara para izi

CHP'nin ve muhalefet partilerinin ortak cumhurbaşkanı adayı, Memleket Partisi'nin Kurucu Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP ve İYİ Parti'nin bazı medya kuruluşlarını finanse ettiğini ifşa etti. Halk TV, TELE1 ve KRT'nin...

CHP'nin ve muhalefet partilerinin ortak cumhurbaşkanı adayı, Memleket Partisi'nin Kurucu Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP ve İYİ Parti'nin bazı medya kuruluşlarını finanse ettiğini ifşa etti. Halk TV, TELE1 ve KRT'nin adını veren İnce, bu yayın kuruluşlarına her ay düzenli para aktarıldığını duyurdu. Haftaya damgasını vuran bu iddia, muhalefet medyasında 'Yarabbi çok şükür' havasında karşılandı. TELE1 Genel Yayın Müdürü Merdan Yanardağ 'Hizmet karşılığı para alıyoruz' açıklamasıyla yetindi.

Muharrem İnce'nin açıklamaları sır değil aslında. CHP, İYİ Parti ve belediyelerin muhalefet medyasına aktardığı paranın, kaynağın haddi hesabı yok. Bu paranın kaynağı nereye uzanıyor? Biraz deşilirse muhalefet medyasına büyük miktarlarda kara para aktarıldığı görülecektir.

Muharrem İnce'nin ifşası Aysberg'in görünen yüzü sadece. CHP ve İYİ Parti'ye yakın medyanın finansmanında kara para iddiaları uzun süredir dillendirilmekteydi.

Sözcü Yazarı Yılmaz Özdil, geçtiğ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şapkadan Kılıçdaroğlu çıktı 28 Eylül 2022 | 385 Okunma Akşener, Kılıçdaroğlu'na teslim mi oldu? 26 Eylül 2022 | 572 Okunma Kılıçdaroğlu'nun kaptanlığında bu gemi batar 23 Eylül 2022 | 504 Okunma Erdoğan'ı hizada göremeyince üzüldüler! 21 Eylül 2022 | 1.168 Okunma CHP'nin Baykar karşıtlığı nerden? 19 Eylül 2022 | 478 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar