Muhalefeti Abdullah Gül mü çekip çeviriyor?

Muhalefet aktörlerinin bu aralar gizli gizli eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret etmeleri dikkat çekiyor. Gerçi bu ilişkiler yeni değil; 'siyaset planım yok' diyerek kenara çekildiği izlenimi veren Gül...

Muhalefet aktörlerinin bu aralar gizli gizli eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret etmeleri dikkat çekiyor. Gerçi bu ilişkiler yeni değil; 'siyaset planım yok' diyerek kenara çekildiği izlenimi veren Gül, hatırlarsınız cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında neredeyse muhalefetin ortak adayı olarak Erdoğan'ın karşısına çıkıyordu.

Sonra yerel seçimler yaklaşırken yine kendisini gösterdi. Kemal Kılıçdaroğlu ile bir teknede gizli görüşme gerçekleştirirken görüldü. İstanbul seçimlerini birlikte planladıkları değerlendirildi.

O zamandan beri ortalıklarda pek görülmese de Abdullah Gül bir kenara çekilmiş değil. Siyasetin derin sularında yine muhalefeti çekip çevirmekle meşgul.

Yakın zaman önce cumhurbaşkanlığı adaylığı için destek arayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Gül'ün bir araya geldiği haberleri basına yansıdı. Görüşmeyle ilgili hiçbir açıklama yapılmadı.

Ekrem İmamoğlu'nun derdi belli; 2023'te aday olmak istiyor. Bunun Abdullah Gül ile a

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşam Gazetesi Yazarı Kurtuluş Tayiz: ‘’FETÖ bir şey deniyor’’ 17 Ocak 2022 | 998 Okunma Pensilvanya'nın postacısı... 14 Ocak 2022 | 387 Okunma Bu fotoğraf HDP'nin kapısına kilit vurdurur 12 Ocak 2022 | 282 Okunma HDP'yi temize çekmek mümkün değil 10 Ocak 2022 | 306 Okunma Kazakistan: Dış müdahale mi devrim mi? 07 Ocak 2022 | 377 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar