Muhalefet gündem saptırma derdinde

Ülkenin gündemi Ermenistan’ın Karabağ’daki provokasyon ve saldırıları. Azerbaycan ordusu Ermenistan’a karşılık veriyor. Türkiye, yekvücut halinde Azerbaycan’ın yanında. Meclis’teki bütün...

Ülkenin gündemi Ermenistan’ın Karabağ’daki provokasyon ve saldırıları. Azerbaycan ordusu Ermenistan’a karşılık veriyor. Türkiye, yekvücut halinde Azerbaycan’ın yanında. Meclis’teki bütün partiler ortak bir bildiri yayınlayarak Azerbaycan’a desteğini açıklıyor.

Peki bu bildirinin sabahında ne oluyor dersiniz?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Grup Başkanvekili başta olmak üzere muhalefet partileri, anlaşmışçasına “ekonomi” üzerinden hükümete saldırarak gündemi değiştirmeye çalışıyorlar.

Türkiye’nin ortak bir milli gündem etrafında birleşmesini anlaşılan sakıncalı buluyorlar. “Ortak bildiri”ye atılan imzaların da aslında görüntüyü kurtarmaya dönük ve samimiyetten uzak bir hareket olduğu böylece açığa çıkıyor.

Türkiye’nin Azerbaycan’a olan kararlı desteği sadece Ermenistan ve arkasındaki uluslararası güçleri değil, içerideki muhalefeti de rahatsız etmiş durumda.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sevgili Markar, Erdoğan ve “ışıkçı” Yargıç 19 Ekim 2020 | 310 Okunma O devekuşu kim? 16 Ekim 2020 | 231 Okunma Kendini unutan adam 14 Ekim 2020 | 217 Okunma Bu terör biçimine bir ad bulmak bile zor 12 Ekim 2020 | 126 Okunma Siyaset kuklaları ve gerçek liderler 09 Ekim 2020 | 243 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar