Malazgirt'ten dünyaya verilen mesaj

Malazgirt Zaferi'ni, İstanbul'un fethini, Büyük Taarruz'u tarihimizden çıkardığınızda geriye ne millet kalır ne devlet. Bin yıllık bir medeniyet serüveni bütünlüğünü kaybeder; tarihte...

Malazgirt Zaferi'ni, İstanbul'un fethini, Büyük Taarruz'u tarihimizden çıkardığınızda geriye ne millet kalır ne devlet. Bin yıllık bir medeniyet serüveni bütünlüğünü kaybeder; tarihte başıboş salınan, belirsiz bir geleceğe doğru akan bir topluluk kalır.

İstikamet yoksa gelecek belirsizdir; sırtınızı dayayacağınız bir tarihi nokta yoksa ne istikamet olur ne gelecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde Türkiye neyi başardı ya da neyi kazandı diye sorulacak olursa, buna verilecek cevap her şeyden önce milli bir istikamet ve umut dolu bir gelecek, diyebiliriz.

Bugün ülkede 'iktidar kavgası' gibi görünen büyük kavga aslında bu gerçeğin etrafında dönüyor. Bu kavga, bin yıllık bir medeniyetin kökleri üzerinde doğrularak geleceğe doğru akmaya çalışanlar ile bu tarihi serüveni kesintiye uğratarak Batı'ya peşkeş çekmek isteyenler arasında sürüyor.

Malazgirt Zaferi'nin 950. Yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, zaferin kazanıldığı 'Anadoludaki tarihimi

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tel Rıfat düğümü 13 Ekim 2021 | 490 Okunma Kemal Bey'in ‘gerilim' senaryosu 11 Ekim 2021 | 429 Okunma Pervin Buldan'ın veto getiren Akşener sözleri 08 Ekim 2021 | 427 Okunma Öğrenci eylemi mi lümpen militanlık mı? 06 Ekim 2021 | 338 Okunma Kılıçdaroğlu'nun tek rakibi İmamoğlu 04 Ekim 2021 | 318 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar