Macron, Erdoğan'la savaşını kaybetti

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye ile savaşını kaybetti. Hırçınlığı, agresifliği, İslam’a ve Türkiye’ye karşı saldırganlığı biraz da bundan. Fransa Libya’da...

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye ile savaşını kaybetti. Hırçınlığı, agresifliği, İslam’a ve Türkiye’ye karşı saldırganlığı biraz da bundan.

Fransa Libya’da Türkiye’nin karşısına dikildi. Afrika’da Türkiye’ye karşı pozisyon aldı. Yunanistan ile yaşanan krizde Macron yine ön saflardaydı. Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik başlattığı saldırıların arka planında da Macron vardı. Terör örgütü YPG/PKK’yı olan desteğini gizlemeye bile gerek duymadan Elysee Sarayı’nın kapılarını onlara açtı.

Macron, göreve geldiği ilk günden bu yana Türkiye karşıtı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan bir dış politika izledi. Fakat Macron, bu cephelerin her birinde Türkiye karşısında başarısızlığa uğrayarak yenildi.

Macron, bu yenilgili ruh haliyle Charlie Hebdo’nun çirkin karikatürlerini devlet binalarına yansıtarak İslam’a ve Türklere olan nefretini kustu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
TSK'ya düşmanlıklarının sebebi 02 Aralık 2020 | 697 Okunma Kandil'in son umudu Biden ve Kılıçdaroğlu 30 Kasım 2020 | 470 Okunma Muhalefetin kısa baharı 27 Kasım 2020 | 312 Okunma Erdoğan'ı çok yanlış anlamışsınız 25 Kasım 2020 | 478 Okunma Mandacılığın bile gerisindeler! 23 Kasım 2020 | 325 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar