Küresel kuşatma, bölgesel krizler ve terör saldırıları

Doğu Akdeniz’de, Ege’de, Kafkaslar ve güney sınırlarımızda yaşanan askeri ve siyasi hareketlilik büyük oranda Türkiye’yle bağlantılı gelişmelerdir. Ve doğrudan Türkiye’yi hedef alan büyük planların...

Doğu Akdeniz’de, Ege’de, Kafkaslar ve güney sınırlarımızda yaşanan askeri ve siyasi hareketlilik büyük oranda Türkiye’yle bağlantılı gelişmelerdir. Ve doğrudan Türkiye’yi hedef alan büyük planların bir izdüşümüdür.

Ermenistan ve Azerbaycan arasında yaşanan çatışma her ne kadar iki ülke arasında yaşanıyor gibi görünse de, sonuçları ve doğuracağı gelişmeler bakımından aslında Rusya, Türkiye ve İran’ı yakından ilgilendirmekte, hatta bu ülkeleri değişik boyutlarda doğrudan hedeflemektedir.

Suriye’nin kuzeyinde yeniden başlayan çatışmalar; Şam ve Moskova’nın Türkiye’nin desteklediği Suriye Milli Ordusu’nu hedef alan saldırıları; terör örgütünün İskenderun’a sızma çabaları bölgede patlayacak olan yeni çatışmaların habercisidir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
TSK'ya düşmanlıklarının sebebi 02 Aralık 2020 | 698 Okunma Kandil'in son umudu Biden ve Kılıçdaroğlu 30 Kasım 2020 | 471 Okunma Muhalefetin kısa baharı 27 Kasım 2020 | 313 Okunma Erdoğan'ı çok yanlış anlamışsınız 25 Kasım 2020 | 478 Okunma Mandacılığın bile gerisindeler! 23 Kasım 2020 | 325 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar