Kemal Bey’in 'İnce' hesabı 

Hem AK Parti’nin hem CHP’nin İstanbul adayının netleşmemiş olması tesadüf mü sizce? Her iki parti birbirini bekliyor olabilir mi? Büyük ihtimalle iki parti de birbirini bekliyor. AK Parti, CHP’nin adayına göre bir isim...

Hem AK Parti’nin hem CHP’nin İstanbul adayının netleşmemiş olması tesadüf mü sizce? Her iki parti birbirini bekliyor olabilir mi? Büyük ihtimalle iki parti de birbirini bekliyor. AK Parti, CHP’nin adayına göre bir isim belirleyebilir. 

AK Parti’nin İstanbul için birden fazla aday üzerinde çalıştığı söyleniyor. AK Parti, büyük ihtimalle muhalefetin çıkaracağı adaya göre kendi adayını netleştirecek. 

CHP’de ise durum biraz karışık; Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul için Muharrem İnce’yi aday yapıp yapmama noktasında sıkışıp kalmış durumda. Kemal Bey, Muharrem İnce’nin aday olmasını istemiyor, fakat bunu belli etmemeye çalışıyor. Muharrem İnce hâlâ “İstanbul için adayım ama yan cebime koyun” havasında. Bu tavrını biraz daha sürdürürse Kemal Kılıçdaroğlu, İnce’nin üstünü iç rahatlığıyla çizecek ve “Gördünüz işte kendisinin aday olmaya gönlü yoktu” diyecek. 

Ancak Muharrem İnce’nin de İstanbul adaylığı dışında bir seçeneği yok. Bu fırsatı kaçırırsa siyasi kariyer

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni ‘Çekiç güç’ tehlikesi 18 Şubat 2019 | 4.976 Okunma Putin, Erdoğan’ın mesajını aldı  15 Şubat 2019 | 5.570 Okunma Bunlarınki ‘kuyruk’ acısı 13 Şubat 2019 | 6.543 Okunma CHP’de öne çıkanlar, geride kalanlar... 11 Şubat 2019 | 4.814 Okunma Proje örgütler ve proje ittifaklar 08 Şubat 2019 | 5.064 Okunma
TÜM YAZILARI