Kemal Bey'in “dostları” ormanlarımızı yakıyor

Antalya Manavgat'ta ilçe tarihinin en büyük orman yangını yaşandı. Yangın dört noktada aynı anda başladı. Yangında köyler, mahalleler alevlerin arasında kaldı. Bu yazı dün akşam baskıya...

Antalya Manavgat'ta ilçe tarihinin en büyük orman yangını yaşandı. Yangın dört noktada aynı anda başladı. Yangında köyler, mahalleler alevlerin arasında kaldı. Bu yazı dün akşam baskıya gittiği saatlerde üç vatandaşımız hayatını kaybetmişti.

Türkiye'yi yasa boğan yangın haberleri Manavgat ile de sınırlı değildi. Osmaniye, Adana, Mersin, Marmaris ve Datça'dan da dün peş peşe yangın haberleri geldi. Ankara Polatlı'daki Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı çevresindeki ormanlık alanı yakmaya çalışan bir kişi ise suçüstü yakalandı.

Manavgat'taki yangının değişik noktalarda aynı anda başlaması sabotaj şüphesi doğurdu. Ve bunun üzerine de kapsamlı bir soruşturma başlatıldı. Ankara Polatlı'da bir kişinin ormanlık alanı ateşe vermeye çalışırken suçüstü yakalanması da gözlerin terör örgütü PKK'ya çevrilmesine neden oldu.

Avrupa'daki PKK'lı sosyal medya hesapları yangınları terör örgütüne bağlı 'Ateşin çocukları' adlı bir başı bozuk çetesinin çıkardığını duyurdu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Buldan: “Muhatap İmralı'daki Sayın Öcalan'dır” 24 Eylül 2021 | 274 Okunma PKK'nın “meşru” kılıfı HDP 22 Eylül 2021 | 1.201 Okunma Diyanet ve siyaset dışı aktörlere çağrı 15 Eylül 2021 | 117 Okunma İmamoğlu'na “aday olma” baskısı mı yapılıyor? 10 Eylül 2021 | 322 Okunma Ah İstanbul… 08 Eylül 2021 | 284 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar