İstanbul Sözleşmesi ve muhalefetin hakikatle sınavı

Demagojiyle, yaygarayla toplumsal muhalefete öncülük edilmez. Gerçekçi olmayı başaramadıktan sonra muhalefetin etkili olması, demokrasinin gelişmesine katkı sunması mümkün değil. CHP, kadın cinayetlerinden, ...

Demagojiyle, yaygarayla toplumsal muhalefete öncülük edilmez. Gerçekçi olmayı başaramadıktan sonra muhalefetin etkili olması, demokrasinin gelişmesine katkı sunması mümkün değil.

CHP, kadın cinayetlerinden, şiddet, tecavüz ve taciz vakalarından iktidar sorumluymuş gibi toptancı bir anlayışla bir yere varamaz.

Muhalefet partileri, sırf AK Parti'yi zan altında bırakmak adına HDP'ye sütten çıkmış ak kaşık muamelesi yapamaz.

Siyasal fayda için gerçekleri saptırmaya, eğip bükmeye başladığınız an ayaklarınızın altındaki toprak kayar, hakikati tümden kaybedersiniz.

Gerçeği bir kere kaybettiğinizde geri getirmek mümkün olmaz. Siyasi holiganlıktan ibaret olur her muhalefet sözü, etkinliği.

Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılma kararına da muhalefetin tepkisi farklı olmadı. Başta CHP olmak üzere muhalefet kesimleri, bu kararla kadına yönelik şiddetin önünün otomatikman açılacağını ve kadın cinayetlerini artıracağını savunuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
90'lar masalı ve büyük hikayeyi karartmak 14 Mayıs 2021 | 348 Okunma Ali Babacan'ın itirafı ve Netanyahu'nun “ikinci İsrail” mesajı 12 Mayıs 2021 | 599 Okunma 2023 seçimleri hata kaldırmaz 10 Mayıs 2021 | 804 Okunma Bahçeli'ye burun kıvırdılar ama HDP'yle ‘ortak anayasa' çalıştılar 07 Mayıs 2021 | 198 Okunma Bu sistemle alıp veremedikleri ne? 05 Mayıs 2021 | 236 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar