İnce'ye “aklından dahi geçirme” tehdidi

Muharrem İnce’nin CHP’den ayrılarak yeni bir parti kurma planının olup olmadığını bilmiyoruz. CHP kurultayında gördüğü muameleden sonra aklından yeni bir parti kurma fikrinin geçtiği muhakkak. Herhalde...

Muharrem İnce’nin CHP’den ayrılarak yeni bir parti kurma planının olup olmadığını bilmiyoruz. CHP kurultayında gördüğü muameleden sonra aklından yeni bir parti kurma fikrinin geçtiği muhakkak. Herhalde, etrafıyla “ne yapalım” diye düşünce alışverişinde bulunmaya başladığı sırada, çok sıkı takip altında olduğundan olsa gerek, daha fikir düzeyindeki “yeni parti” fikri deşifre edildi.

Muharrem İnce, gündem olmanın keyfini çıkarmaya çalışırken, eş zamanlı olarak kendisini hedef alan, tek merkezden yönetilen saldırılar da başladı.

Bu tabloya baktığımızda şu gerçeği görüyoruz; Türk siyasi alanını kontrol etmeye çalışan, özellikle de CHP’yi kontrol altında tutan güçler açısından denetim dışı, yeni bir partiye tahammül yok.

Bu güç, AK Parti’den iki yeni parti çıkardı. Ve bu gücün isteği CHP’den yeni bir parti çıkmaması yönünde.

Muharrem İnce’ye şiddetli bir saldırı, tehdit kampanyasıyla “s

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gitsin Atatürk, gelsin Demirtaş 25 Eylül 2020 | 431 Okunma Kemal Bey eskiden kızdırıyordu, şimdi sadece güldürüyor 23 Eylül 2020 | 500 Okunma O manşetler aslında “Türkler uyandı” olmalı 21 Eylül 2020 | 358 Okunma Lozan'ı bile savunamadınız 18 Eylül 2020 | 490 Okunma “Atatürksüz CHP” neye karşılık geliyor? 16 Eylül 2020 | 395 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar