İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na çalım

Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasındaki adaylık yarışının özeti şöyle: Kim daha fazla PKK/HDP'ye yaklaşırsa ve Suriye'deki PKK devletine yeşil ışık...

Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasındaki adaylık yarışının özeti şöyle: Kim daha fazla PKK/HDP'ye yaklaşırsa ve Suriye'deki PKK devletine yeşil ışık yakarsa adaylık yarışında o öne çıkar.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Kürt sorunu'ndan dem vurması, terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP'yi 'meşru muhatap' sayması ve Mesud Barzani'ye ekip göndermesi tamamen 2023'teki adaylık yarışıyla ilgili.

Ekrem İmamoğlu'nun da keza İstanbul'daki işini gücünü bırakıp yanına aldığı medyanın popüler figürleriyle Diyarbakır'a çıkarma yapması bu adaylık yarışıyla ilgili.

Kemal Bey de İmamoğlu da 'uluslararası karar vericiler'in işin hangi noktasına dikkat kesildiğini biliyorlar. Bu yüzden ağırlıklı olarak PKK ve HDP'ye sıcak mesajlar yağdırıyorlar. ABD'nin Suriye'deki ortağı YPG'yse, Türkiye'deki ortağı da PKK/HDP'dir. Buna uygun pozisyon alan aday ABD'nin gözüne girebilir, farkındalar.

Bu anlamda Kemal Kılıçdaroğlu ile Ekrem İmamoğlu arasında

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan ve vesayet aklı 01 Aralık 2021 | 209 Okunma Muhalefeti Abdullah Gül mü çekip çeviriyor? 29 Kasım 2021 | 522 Okunma Erdoğan'ın dik duruşu Kılıçdaroğlu'nu çıldırttı 26 Kasım 2021 | 937 Okunma Terör örgütleri bitince dolara sarıldılar 24 Kasım 2021 | 471 Okunma CHP sözde Atatürkçü, özde Sevr'cidir 22 Kasım 2021 | 347 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar