İmamoğlu iki soruda tuş oldu 

Ahmet Hakan’ın CHP adayı Ekrem İmamoğlu’na yönelttiği iki soru ve aldığı yanıtlar, 31 Mart seçimleriyle ilgili bütün tartışma ve karmaşaya son verecek nitelikteydi.  1- Neden bütün...

Ahmet Hakan’ın CHP adayı Ekrem İmamoğlu’na yönelttiği iki soru ve aldığı yanıtlar, 31 Mart seçimleriyle ilgili bütün tartışma ve karmaşaya son verecek nitelikteydi.  

1- Neden bütün oyların sayılmasına karşı çıktınız, itiraz ettiniz?  

2- Oyların sayılmasında maddi hataların çoğu neden Binali Yıldırım’ın aleyhinde olmuş?  

Ekrem İmamoğlu’nun birinci soruya verdiği yanıt “Onlar itiraz etti, oyların tümden sayılmasını YSK kabul etmedi” şeklinde oldu. Ahmet Hakan’ın “Peki CHP’nin oyların tümüyle sayılmasına karşı verdiği dilekçe ne anlama geliyor” yönünde ısrarla devam ettirdiği soruya İmamoğlu sonunda, biraz mahcup bir ifadeyle “tabii ki” diyerek onaylayıcı yanıt verdi.  

Demek ki neymiş? AK Parti seçimin yenilenmesini değil, oyların yeniden sayımını istedi. Ancak CHP, YSK’ya dilekçe sunarak bu talebe karşı çıktı ve sonuçta YSK bu dilekçe üzerine tüm oyların sayımını reddetti.  

İkinci soruya geçelim.  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan'ın hikayesini de çaldılar 17 Haziran 2019 | 2.089 Okunma ABD'ye değil, Erdoğan'a muhalefet ediyorlar 13 Haziran 2019 | 25 Okunma CHP adayı, bu yanıtı kaç kişiyle buldu? 12 Haziran 2019 | 2.227 Okunma Sabah tehdit edildi, akşam çekildi  10 Haziran 2019 | 2.808 Okunma Mağduriyet değil, siyasi sahtekarlık 07 Haziran 2019 | 2.049 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar