İmamoğlu iki soruda tuş oldu 

Ahmet Hakan’ın CHP adayı Ekrem İmamoğlu’na yönelttiği iki soru ve aldığı yanıtlar, 31 Mart seçimleriyle ilgili bütün tartışma ve karmaşaya son verecek nitelikteydi.  1- Neden bütün...

Ahmet Hakan’ın CHP adayı Ekrem İmamoğlu’na yönelttiği iki soru ve aldığı yanıtlar, 31 Mart seçimleriyle ilgili bütün tartışma ve karmaşaya son verecek nitelikteydi.  

1- Neden bütün oyların sayılmasına karşı çıktınız, itiraz ettiniz?  

2- Oyların sayılmasında maddi hataların çoğu neden Binali Yıldırım’ın aleyhinde olmuş?  

Ekrem İmamoğlu’nun birinci soruya verdiği yanıt “Onlar itiraz etti, oyların tümden sayılmasını YSK kabul etmedi” şeklinde oldu. Ahmet Hakan’ın “Peki CHP’nin oyların tümüyle sayılmasına karşı verdiği dilekçe ne anlama geliyor” yönünde ısrarla devam ettirdiği soruya İmamoğlu sonunda, biraz mahcup bir ifadeyle “tabii ki” diyerek onaylayıcı yanıt verdi.  

Demek ki neymiş? AK Parti seçimin yenilenmesini değil, oyların yeniden sayımını istedi. Ancak CHP, YSK’ya dilekçe sunarak bu talebe karşı çıktı ve sonuçta YSK bu dilekçe üzerine tüm oyların sayımını reddetti.  

İkinci soruya geçelim.  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Trump'a verilen kitap muhalefete de dağıtılmalı 18 Kasım 2019 | 2.749 Okunma İlişkilerde kriz-kopuş bekleyenler hayal kırıklığına uğradı 15 Kasım 2019 | 2.776 Okunma 13 Kasım'ın önemi 11 Kasım 2019 | 128 Okunma 'Türk DEAŞ'ı projesine ne oldu?  08 Kasım 2019 | 2.389 Okunma 'Barış Pınarı'na devam mesajı 06 Kasım 2019 | 3.129 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar