HDP'yi temize çekmek mümkün değil

CHP'nin başını çektiği muhalefet partileri, HDP'nin eş başkanlarını parti binalarında, bayraklar ve mikrofonlar önünde ağırlayarak, gösterişli basın toplantıları düzenleyerek HDP'yi temize...

CHP'nin başını çektiği muhalefet partileri, HDP'nin eş başkanlarını parti binalarında, bayraklar ve mikrofonlar önünde ağırlayarak, gösterişli basın toplantıları düzenleyerek HDP'yi temize çekeceklerini sanıyorlar.

Sırayla birbirlerini dolaşarak HDP'ye normal bir siyasi parti görüntüsü verebileceklerini düşünüyorlar. HDP'nin terörle bağlantısını gözlerden kaçırabileceklerini sanıyorlar.

Oysa hangi kamuflajı kullanırlarsa kullansınlar HDP'nin PKK'nın direkt kendisi olduğu gerçeğini gizleyemezler.

Yerel seçimlerde yaptıkları ortaklığı gizleyebildiklerini sanıyor ve önümüzdeki seçimlerde de aynı numaranın başarıya ulaşabileceğini hesaplıyorlar.

Devletin durup bu sahtekarlığı izleyeceğini, milletin bu numarayı gözleri kapalı yutacağını umuyorlar.

Fakat evdeki hesap here zaman çarşıya uymaz; gerçek her an muhalefetin kapılarını çalacak. Hesap etmedikleri şekilde HDP'nin PKK'nın direkt kendisi olduğu gerçeği hep önlerine çıkacak.

Kapattıkları sandıkları bir delikten yine PKK başını uzatacak, HDP'nin kendisi olduğunu duyuracak, gösterecek.

Bu kaçınılmaz.

HDP'li vekilleri, belediye başkanlarını, meclis üyelerini tayin eden Kandil'in bizzat kendisidir. Ortada HDP adıyla bir parti vardır ama bu parti KCK'nın alt örgütü olarak konumlandırılmış ve bu hiyerarşiye tabidir.

HDP'nin PKK'yla bağını gizleme diye bir derdi yok ama CHP, İYİ Parti ve diğerleri ne yapacak?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstanbul'u batırdılar bari Türkiye batmasın 26 Ocak 2022 | 146 Okunma Acırsanız acınacak hale gelirsiniz 24 Ocak 2022 | 537 Okunma Öcalan-Demirtaş hesaplaşması 21 Ocak 2022 | 467 Okunma CHP'nin Demirtaş aşkı nereden geliyor? 19 Ocak 2022 | 239 Okunma Akşam Gazetesi Yazarı Kurtuluş Tayiz: ‘’FETÖ bir şey deniyor’’ 17 Ocak 2022 | 1.035 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar