HDP'ye kapatma davası

Burada milletvekillerini, belediye başkanlarını, hatta belediye meclis üyesi ve muhtar adaylarını bile Kandil'in belirlediği bir partiden bahsediyoruz!

HDP'ye kapatma davasının siyasi sonuçları üzerine yoğun bir tartışma sürüyor. Haber duyulur duyulmaz medyanın tek gündemi bu oldu.

CHP'nin bu gelişme üzerine fazlasıyla heyecanlandığını söyleyebiliriz. HDP kapatılsa da kapatılmasa da sürecin CHP'ye yarayacağı düşünülüyor.

İYİ Parti'nin ise pek memnun olduğu söylenemez. Zira rüzgar MHP'den yana esiyor, bu konjonktür en çok MHP'nin işine yaradı. HDP'yle ittifak görüntüsü veren İYİ Parti iyice silikleşti.

Genel olarak muhalefet, bu kapatma davasını bir fırsata dönüştürme arzusuyla bakıyor meseleye. HDP'yi mağdur, iktidarı zafiyet içinde göstererek yol almaya, toplumsal etki üretmeye çalışacaklar.

Yargı'ya kimse 'neden kapatma davası...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ali Babacan'ın itirafı ve Netanyahu'nun “ikinci İsrail” mesajı 12 Mayıs 2021 | 507 Okunma 2023 seçimleri hata kaldırmaz 10 Mayıs 2021 | 802 Okunma Bahçeli'ye burun kıvırdılar ama HDP'yle ‘ortak anayasa' çalıştılar 07 Mayıs 2021 | 198 Okunma Bu sistemle alıp veremedikleri ne? 05 Mayıs 2021 | 236 Okunma O yol, yol değildi Kemal Bey! 03 Mayıs 2021 | 207 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar