Ezan tartışması

Yaşanan ezan tartışmasında yeni siyasi mühendislik faaliyetinin ipuçlarını görmek mümkün. Erdoğan karşıtı cepheyi içlere kadar yaymaya-taşımaya çalışıyorlar. Bir tür zemin...

Yaşanan ezan tartışmasında yeni siyasi mühendislik faaliyetinin ipuçlarını görmek mümkün. Erdoğan karşıtı cepheyi içlere kadar yaymaya-taşımaya çalışıyorlar. Bir tür zemin daraltma, adam eksiltme ve safları bölme taktiği. 

Seçim sonrasına dair kimi hazırlıklara da işaret ediyor, bu tartışma. Kurulması planlanan ancak biraz da Erdoğan’ın 31 Mart seçimlerinde güç kaybetmesine endekslenen yeni partiye şimdiden alan açılıyor, zemin hazırlanıyor. 

Erdoğan’ın yıllardır derleyip toparladığı, millet için oluşturduğu iktidar gücünü ele geçiremeyince bu kez içeriden baltalamaya yöneldiler. 

Zaman içinde görüldü ki, Erdoğan’ı yalnızlaştırma süreci pek de sonuç vermiyor. Erdoğan karşıtı cephe hâlâ etkisiz ve sınırlı. Bu cepheyi kalenin içine kadar yaymak şart oldu! Başka türlü sonuç almak, dışarıdan olası müdahalelerin önünü açmak mümkün değil.

***

Siyasi yelpazede bugün iki ana hat bulunmakta; birincisi Erdoğan’ın te

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Millet “beka tehdidi”ni gördü 25 Mart 2019 | 5.157 Okunma Binali Yıldırım HDP seçmeninin oylarına da talip 22 Mart 2019 | 5.258 Okunma İdamın kaldırılma meselesi 20 Mart 2019 | 4.681 Okunma HDP’yle gizli ittifakın niteliği üzerine 18 Mart 2019 | 5.018 Okunma Ankara’ya layık gördükleri aday 15 Mart 2019 | 5.407 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar