Ezan tartışması

Yaşanan ezan tartışmasında yeni siyasi mühendislik faaliyetinin ipuçlarını görmek mümkün. Erdoğan karşıtı cepheyi içlere kadar yaymaya-taşımaya çalışıyorlar. Bir tür zemin...

Yaşanan ezan tartışmasında yeni siyasi mühendislik faaliyetinin ipuçlarını görmek mümkün. Erdoğan karşıtı cepheyi içlere kadar yaymaya-taşımaya çalışıyorlar. Bir tür zemin daraltma, adam eksiltme ve safları bölme taktiği. 

Seçim sonrasına dair kimi hazırlıklara da işaret ediyor, bu tartışma. Kurulması planlanan ancak biraz da Erdoğan’ın 31 Mart seçimlerinde güç kaybetmesine endekslenen yeni partiye şimdiden alan açılıyor, zemin hazırlanıyor. 

Erdoğan’ın yıllardır derleyip toparladığı, millet için oluşturduğu iktidar gücünü ele geçiremeyince bu kez içeriden baltalamaya yöneldiler. 

Zaman içinde görüldü ki, Erdoğan’ı yalnızlaştırma süreci pek de sonuç vermiyor. Erdoğan karşıtı cephe hâlâ etkisiz ve sınırlı. Bu cepheyi kalenin içine kadar yaymak şart oldu! Başka türlü sonuç almak, dışarıdan olası müdahalelerin önünü açmak mümkün değil.

***

Siyasi yelpazede bugün iki ana hat bulunmakta; birincisi Erdoğan’ın te

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ'cü Karaaslan, İmamoğlu'na neden şantaj yapıyor? 20 Mayıs 2019 | 5.122 Okunma 40 kere söyleyin belki 'mağdur' olur 17 Mayıs 2019 | 1.656 Okunma 'Ajans' kime bağlı? 15 Mayıs 2019 | 1.969 Okunma 'Ahlaki üstünlük' meselesi  13 Mayıs 2019 | 1.430 Okunma Erdoğan'ı devirip, Sevr masası mı kuracaksınız? 10 Mayıs 2019 | 2.129 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar