Eyvah, yine danışman olmuşlar!

HDP kongresinin sürprizlerinden biri de danışma kuruluna giren sözde 'aydın' isimlerdi: Mehmet Altan, Hasan Cemal, Ali Bayramoğlu ve Rıza Türmen. Ahmet Türk ve Mithat Sincar'ın arayıp rica etmesi üzerine bu kişiler HDP ...

HDP kongresinin sürprizlerinden biri de danışma kuruluna giren sözde 'aydın' isimlerdi: Mehmet Altan, Hasan Cemal, Ali Bayramoğlu ve Rıza Türmen.

Ahmet Türk ve Mithat Sincar'ın arayıp rica etmesi üzerine bu kişiler HDP Danışma Kurulu'na katılmış.

Ertuğrul Özkök, bu gelişme karşısında çok şaşırdığından ABD'den döner dönmez, ayağının tozuyla tek tek bu isimleri arayıp sormuş. Neden katıldıklarını öğrenmeye çalışmış. Ve bu 'aydınların', danışma kurulu toplantılarında HDP'yi 'silahlı mücadele'den uzak tutmayı tavsiye edeceklerini düşünerek de çok sevinmiş!

Ali Bayramoğlu ve Rıza Türmen'i ayrı tutacak olursak; Hasan Cemal ve Mehmet Altan, aslında PKK'nın silahları bırakmaması için az uğraşmamışlardı. Vaktinde, çözüm sürecini sabote etmek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Kürtleri de Türkleri de terör belasından kurtaracak o süreci resmen dinamitlemişlerdi.

Hatırlarsınız, Hasan Cemal kendini dağlara vurmuştu. Kandil'e 'salak mısınız, niye çek

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Temel Bey ve Akşener, Kılıçdaroğlu'ndan rahatsız 17 Ağustos 2022 | 686 Okunma Muhalif medyanın finansmanında kara para izi 15 Ağustos 2022 | 296 Okunma CIA'nın kulakları uzun 10 Ağustos 2022 | 375 Okunma CIA, Türkiye'deki dostlarını tehdide başladı 08 Ağustos 2022 | 1.518 Okunma Kemal Bey'den Kandil'e sıcak mesajlar 05 Ağustos 2022 | 290 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar