Erdoğan'a kumpas toplantıları deşifre oldu

Bu dört partiyi ortak masa etrafına toplayan aklın asıl amacı ise, bu “anayasal ittifakla” Erdoğan’ı devre dışı bırakıp Türkiye’de terör örgütü PKK ve HDP’ye statü kazandırmak ve Suriye’de “PKK devleti”nin önünü açmaktır. Gerisi laf-ı güzaftır!

CHP, İYİ Parti, Saadet ve HDP arasında 2018’de genel seçimlerden önce başlayan, dört ay süren ve sonuçta bir anayasa taslağının ortaya çıkmasıyla sonuçlanan gizli görüşmeler yeni yeni deşifre oluyor.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, dört muhalefet partisinin, Erdoğan’ı devirmek için gerçekleştirdiği gizli toplantıları deşifre etti. Özdağ, taslak metninin ayrıntılarını ise önümüzdeki günlerde açıklayacağını duyurdu.

Bu toplantılar sadece milletten, kamuoyundan değil, kendi partilerinden de gizlenmiş. Ümit Özdağ, İYİ Parti’nin önde gelen kurucu isimlerinden biri olmasına karşın, bu kadar mühim bir etkinlikten haberdar olmadığını belirtiyor. İYİ Parti adına görüşmelere katılan isimlerin anayasa ve hukuk mantığının son derece “liberal” olduğunun altını çizmekten de geri durmuyor, Ümit Özdağ.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefetin kısa baharı 27 Kasım 2020 | 307 Okunma Erdoğan'ı çok yanlış anlamışsınız 25 Kasım 2020 | 472 Okunma Mandacılığın bile gerisindeler! 23 Kasım 2020 | 322 Okunma HDP'ye rakip yeni parti mi geliyor? 19 Kasım 2020 | 15 Okunma Kemal Bey ve Mr. Kılıçdaroğlu'nun garip vakası 18 Kasım 2020 | 901 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar