Erdoğan hem sahada hem masada kazandı

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in Ankara ziyareti dünkü gündemin en önemli başlığıydı.  Dünya başkentlerinin gözü Ankara’daki Erdoğan ile ABD’li heyet arasındaki...

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in Ankara ziyareti dünkü gündemin en önemli başlığıydı.  Dünya başkentlerinin gözü Ankara’daki Erdoğan ile ABD’li heyet arasındaki görüşmeye çevrilmişti. Baş başa ve heyetler arasındaki görüşmelerden sonra Mike Pence kameraların karşısına geçerek “ABD ile Türkiye’nin Suriye’de ateşkes için anlaştığını” duyurdu.  

Mike Pence, Türkiye’nin Suriye’de 120 saat süreyle operasyonlarını durduracağını, terör örgütü YPG’nin bu sürede Türkiye’nin belirlemiş olduğu güvenli bölgenin dışına çıkacağını açıkladı. Pence, ayrıca ABD’nin Türkiye’ye yaptırım uygulamayacağını, hayata geçirilen kimi yaptırımları ise geri çekeceğini söyledi. 

ABD Başkanı Donald Trump da, aynı saatlerde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada  anlaşmadan duyduğu memnuniyeti açıklayarak Türkiye’ye teşekkür etti.   

ABD’yle varılan anlaşmayla ilgili açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da şu önemli ayrıntıları verdi: “İstediklerimizi aldık.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kandil'in son umudu Biden ve Kılıçdaroğlu 30 Kasım 2020 | 453 Okunma Muhalefetin kısa baharı 27 Kasım 2020 | 309 Okunma Erdoğan'ı çok yanlış anlamışsınız 25 Kasım 2020 | 476 Okunma Mandacılığın bile gerisindeler! 23 Kasım 2020 | 325 Okunma HDP'ye rakip yeni parti mi geliyor? 19 Kasım 2020 | 17 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar