Erdoğan hem sahada hem masada kazandı

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in Ankara ziyareti dünkü gündemin en önemli başlığıydı.  Dünya başkentlerinin gözü Ankara’daki Erdoğan ile ABD’li heyet arasındaki...

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in Ankara ziyareti dünkü gündemin en önemli başlığıydı.  Dünya başkentlerinin gözü Ankara’daki Erdoğan ile ABD’li heyet arasındaki görüşmeye çevrilmişti. Baş başa ve heyetler arasındaki görüşmelerden sonra Mike Pence kameraların karşısına geçerek “ABD ile Türkiye’nin Suriye’de ateşkes için anlaştığını” duyurdu.  

Mike Pence, Türkiye’nin Suriye’de 120 saat süreyle operasyonlarını durduracağını, terör örgütü YPG’nin bu sürede Türkiye’nin belirlemiş olduğu güvenli bölgenin dışına çıkacağını açıkladı. Pence, ayrıca ABD’nin Türkiye’ye yaptırım uygulamayacağını, hayata geçirilen kimi yaptırımları ise geri çekeceğini söyledi. 

ABD Başkanı Donald Trump da, aynı saatlerde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada  anlaşmadan duyduğu memnuniyeti açıklayarak Türkiye’ye teşekkür etti.   

ABD’yle varılan anlaşmayla ilgili açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da şu önemli ayrıntıları verdi: “İstediklerimizi aldık.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kemal Bey neyin peşinde? 20 Kasım 2019 | 3.034 Okunma Trump'a verilen kitap muhalefete de dağıtılmalı 18 Kasım 2019 | 2.754 Okunma İlişkilerde kriz-kopuş bekleyenler hayal kırıklığına uğradı 15 Kasım 2019 | 2.776 Okunma 13 Kasım'ın önemi 11 Kasım 2019 | 128 Okunma 'Türk DEAŞ'ı projesine ne oldu?  08 Kasım 2019 | 2.391 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar